Kaip prižiūrėti faneruotas duris
  • Nešvarumus reikia šalinti mikropluošto arba minkšta medvilnine šluoste, sudrėkinta vandeniu. Negalima naudoti priemonių su abrazyvinėmis arba spiritinėmis medžiagomis, skalbimo miltelių, indų ploviklių ir kitos buitinės chemijos. Didelius nešvarumus galima pašalinti skalbimo (ūkiško) muilo tirpalu.
  • Negalima leisti, kad ant lukšto patektų karštų paviršių. Šildymo prietaisus ir kitokius šilumos šaltinius reikia laikyti mažiausiai 1 m atstumu nuo durų. Dėl aukštesnės nei 65 oC temperatūros poveikio lukštas deformuojasi.
  • Kartą per metus duris reikia apdirbti baldų poliroliu. Tai padės išengti įbrėžimų ir nusitrynimų. Geriausiai tinka poliroliai, į kurių sudėtį įeina vaškas. Dėl vaško ant durų paviršiaus susidaro plėvelė, kuri apsaugo lukštą nuo įbrėžimų ir įsigeriančių nešvarumų.
  • Negalima leisti, kad patalpoje būtų staigūs temperatūrų ir oro drėgnio pokyčiai, nes tokiu atveju lukštas gali išbrinkti, deformuotis ir pakeisti spalvą. Normalios sąlygos faneruotoms durims – 10–35 oC esant 50–60 % oro drėgniui. Jeigu faneruotos durys įmontuotos į vonios kambarį, reikia reguliariai vėdinti patalpą.

Laikantis visų anksčiau išvardytų durų priežiūros taisyklių, durys maksimaliai ilgai išlaikys savo patrauklią išvaizdą.

Noriu priminti, kad faneruotų durų naudojimo laikas siekia 50 metų. Funkcionuos durys ilgai, o štai jų išvaizda priklausys tik nuo atsargumo ir reguliarios priežiūros.

 

Mes norime pagerinti jūsų gyvenimą.