Kokias vidaus duris rinktis?

 

„Pirkite tik tai, kas jums iš tiesų patinka,
kitaip galiausiai sumokėsite brangiau”.

-Džonas Reskinas

 

Kokias vidaus duris rinktis? Brangias ar pigias?

Vidaus durys vaidina ne antraeilį vaidmenį bendrame namo arba buto interjere. Renkantis duris reikia atsižvelgti ne tik į jų išvaizdą, bet ir į faktorius, susijusius su asmeniniais ateities planais. Apžvelkime skirtingas aplinkybes ir padarykime išvadas, kada geriau pirkti brangias, o kada palyginti pigias vidaus duris.

Kokias vidaus duris rinktis?

Planai atlikti visavertį remontą

Paprastai gyvenamojo būsto remontas atliekamas kas 10–15 metų. Jeigu šioje perspektyvoje jūs planuojate visiškai atnaujinti interjerą ir atlikti visavertį remontą, nugramdę viską iki betono, tuomet dabar galima pasirinkti duris iš labiau biudžetinių variantų. Tokiu atveju durų tarnavimo laiko pakaks jūsų planams, ir nėra būtinybės permokėti už brangius modelius. Jūs ramia sąžine jas išmesite ir įstatysite naujas.

Kokias vidaus duris rinktis?

Kosmetinis remontas

Jeigu planuojate atlikti tik kosmetinį interjero atnaujinimą be globalinių pokyčių, tuomet verta įsigyti brangesnes duris su pailgintu eksploatacijos laikotarpiu ir galimybe duris restauruoti. Tokios durys galės likti jūsų namuose daugelį metų, o jūs ne tik džiaugsitės jų išvaizda, bet ir esant būtinybei galėsite grąžinti joms pirminę būseną.

Kokias vidaus duris rinktis?

Persikraustymas artimiausioje ateityje

Jeigu artimiausioje ateityje planuojate keisti gyvenamąją vietą, tai taip pat turi paveikti jūsų pasirinkimą. Tokiu atveju jūs galite išvengti išlaidų labai brangioms durims. Tačiau reikia atminti, kad parduoti butą lengviau, jeigu jis yra geros būklės. Todėl prasminga pasirinkti kokybiškas duris, kurios kelerius metus nepraras savo priminės patrauklios išvaizdos.

Universali spalva

Renkantis duris, ypač jeigu jūs planuojate tik kosmetinį remontą, rekomenduojama pasirinkti universalios, pavyzdžiui, baltos arba pilkos spalvos. Šios spalvos tinka daugeliui interjerų ir užtikrins harmoningą derinį su skirtingais dekoro stiliais. Tuomet kuriant naują dizainą senos durys jūsų neapribos.

Individualūs prioritetai

Taip pat reikia atsižvelgti į savo prioritetus ir jūsų gyvenamojo būsto stilių. Sprendimas pirkti brangias duris pasiteisins tuomet, jeigu vertinate aukštą kokybę ir estetinį patrauklumą, net jeigu jūsų ateities planai yra laikino pobūdžio. Juk gyvenimo kokybė labai priklauso nuo emocinės būsenos, kuriai įtakos gali turėti gyvenamojo būsto interjero detalės, tarp jų ir durys. Išsirinkę duris tik iš pragmatinių paskatų, galite įsigyti daiktą, kuris kasdien erzins savo neestetine išvaizda.

Galiausiai pasirinkimas tarp pigių ir brangių vidaus durų priklauso nuo jūsų asmeninių ateities planų. Atsižvelkite į aplinkybes, tokias kaip visavertis remontas, kosmetinis remontas, persikraustymas arba būsto pardavimas, o taip pat į savo prioritetus ir interjero stilių. Tik įdėmiai išnagrinėję šiuos faktorius galėsite teisingai pasirinkti ir suderinti savo poreikius bei galimybes.