Paslėpti vidaus durų vyriai – už ir prieš

PASLĖPTŲ VYRIŲ (LANKSTŲ) PRANAŠUMAI

(+) Jų nesimato iš išorės

Jūs pastebėsite juos tik tuomet, kai durys bus atvertos. Nepaisant interjero stiliaus, tai visuomet + 100 balų estetikai. Beje, minimalistiniams interjerams tai pats protingiausias, o kartais ir vienintelis sprendimas išvengti vizualinio triukšmo.

Vienas mūsų klientas neseniai klasikinius vyrius su keturiais guoliais pavadino vikšrais, kurie gadina durų išvaizdą.

(+) Tinka nematomoms durims be apvadų

Tokias duris galima paklijuoti tapetais arba nudažyti sienų spalva, o norint labiau užmaskuoti, pritvirtinti „nematomas“ rankenas. Tai gana elegantiškas būdas nepastebimai įkomponuoti į interjerą drabužinę arba tamsųjį kambariuką (sandėliuką). Na ir pati koncepcija „durys kaip sienos tęsinys“ šiandien yra gana patraukli.

(+) Daugelis paslėptų vyrių reguliuojami 3 kryptimis

Už tai juos ir praminė „3D vyriai“. Jie patogūs dėl to, kad reguliuojami varžtai šešiakampiu raktu prisukami tiesiog vietoj – nereikia nuimti varčios.

Kartais parduodami paslėpti vyriai, kurie nesireguliuoja. Jie pigesni, bet geriau pirkti būtent reguliuojamus. Tuomet bus lengviau montuoti duris, o taip pat bus galimybė pataisyti durų padėtį jas eksploatuojant (jeigu to prireiks).

PASLĖPTŲ VYRIŲ TRŪKUMAI

(–) Yra nemažai apribojimų, kurių reikia laikytis

Svarbiausia problema – įpjovimas į staktą. Jeigu klasikiniai vyriai „pasineria“ per 2–3 mm, tai paslėpti – gerokai giliau. Todėl plonai staktai reikia rinktis tokius modelius, kuriems reikia negiliai įpjauti staktą arba storinti ją naudojat fanerą.

(–) Ne visi paslėpti vyriai leis atverti duris 180o

Atveriant duri 180o gali trukdyti apvadas. Kuo jis storesnis, tuo labiau trukdys, mažindamas atvėrimo kampą. Norint išvengti šios problemos, reikia pirkti 3D vyrius su ganėtinai plačiu (19 mm) tarpeliu tarp puselių.

Jeigu į tai atsižvelgsite, tai teisingai išpjovus vyrio atvėrimo pločio pakaks, kad „apeitumėte“ išsišokusį apvadą ir durys atsidarys iki galo.

(–) Paslėptus vyrius sunku pritvirtinti

Tai ne „drugeliai“, su kuriais per 5 minutes gali susitvarkyti bet koks humanitaras, turėdamas rankose tik atsuktuvą.

Meistrui, apsiginklavusiam freza ir specialiu šablonu, įpjauti tokius vyrius nesudaro sunkumų, tačiau paslėptų vyrių montavimo paslauga kainuoja brangiau nei klasikinių dėl papildomų sunkumų.

Врезка скрытых петель

(–) 3D vyriai – brangus malonumas

Vienas reguliuojamas paslėptas vidaus durų vyris kainuoja 17–20 eurų. Šie vyriai gerokai brangesni nei klasikiniai.