Plastikinės lauko durys

„Lauko durys – tai perėjimas iš šurmulio pasaulio į privatumą ir ramybę.
Tai mūsų pastogės simbolis, kur mes galime mesti visus rūpesčius
ir mėgautis susitikimo su savimi ir savo namais akimirka.

– Ralfas Valdas Emersonas

Anksčiau buvo manoma, kad namo lauko durys būtinai turi būti metalinės. Metalas – patikimos apsaugos požymis! Po kurio laiko nuomonė pasikeitė. Nuosavo namo plastikinės lauko durys ne tik apsaugo ir neužšąla, bet ir praleidžia šviesą. Dėl šiuolaikinių langų gamybos technologijų metalo-plastiko durys gaminamos šiltos, gražios ir saugios.

Plastikinės lauko durys

Durų gamybos ypatybės ir jų sudėtis

Gamindami plastikines duris, gamintojai plačiai naudoja metalo-plastiko profilius. Be to, profiliai gali būti pagaminti tik iš plastiko arba naudojant metalinę armatūrą. Kad durų karkasas būtų tvirtesnis, visos jo dalys sujungiamos naudojant metalinius įtvirtinimus. Konstrukcijos karkasas gali būti pagamintas bet kokios formos.

Labiausiai paplitę yra: keturkampis, arkinis, ovalus ir trapecijos formos variantai. Plastikinių lauko durų ypatybė yra ta, jog jas montuojant naudojamos specialios sijos ir sustiprinti vyriai, o taip pat patikimi užraktai ir pritraukikliai. Dėl daugiataškio fiksavimo mechanizmo durys priglunda per visą perimetrą iš visų pusių. Durų stakta yra iš esmės jos branduolys. Šarvuotųjų durų stakta gaminama iš metalo ir vamzdžio profilio.

Kalbant apie vidines detales, tai kokybiškose duryse turi būti 5-6 tvirtumo briaunos. Be to, kokybiškos durys yra apšiltintos ir gerai izoliuotos nuo triukšmo. Jeigu jūs pateikiate papildomus reikalavimus dėl tvirtumo, tai atkreipkite dėmesį į duris, kurios vienu metu sukomplektuotos ir su seifiniu, ir su cilindriniu užraktais.

O jeigu dar įmontuosite ir strypus nuo įsilaužėlių, tai už tokių durų jausitės saugiai kaip už mūro sienos. Jeigu visgi dar abejojate dėl tokių konstrukcijų patikimumo ir tvirtumo, tuomet jums bus naudinga ši informacija. Plastikinių durų patikimumas beveik prilyginamas plieninių modelių tvirtumui.

Reikalavimai metalo-plastiko durims

Kad namai būtų patikimai apsaugoti nuo šalčio, drėgmės ir nesankcionuotų įsiveržimų, išorės durys turi atitikti kokybės standartus, skirtus medžiagoms, iš kurių jos gaminamos. Pagrindinis reikalavimas – lauko durų metalo-plastiko profilis turi būti storesnis, jis specialiai armuotas. Konstrukcija turi būti skirta išoriniam naudojimui. Būtina atkreipti dėmesį į tokį ženklinimą, ypač perkant gatavas metalo-plastiko duris.

 

Gatavo gaminio izoliacinės savybės turi atitikti šiuos rodiklius:

  • garso izoliacija ne mažesnė nei 26 dB;
  • oro pralaidumas ne žemesnis nei 4 klasės;
  • atsparumas vandeniui – 9 klasė ir aukštesnis.