Raudonos durys

„Kai peržengi raudonų durų slenkstį, patenki į pasaulį,
kuriame kiekviename žingsnyje laukia aistra ir nuotykiai“.

– Oskaras Vaildas

Ar žinojote, kad senovės Kinijoje lauko duris dažyti raudona spalva buvo leidžiama tik aukšto rango vyriausybės pareigūnams? Todėl iki šiol Kinijoje raudonos lauko durys asocijuojasi su gerove, klestėjimu ir padėtimi visuomenėje.

Tokia pati tendencija pastebima ir europietiškoje kultūroje: Škotijoje raudonai dažyti lauko duris buvo leista tik tiems namų savininkams, kurie sumokėjo visas paskolų įmokas.

Pagal feng šui raudonos lauko durys reiškia svetingus namus.

Šiaurės Amerikoje raudonomis durimis išsiskyrė tie namai, kurių savininkai buvo pasirengę priimti keliautojus pernakvoti arba kuriam laikui apsistoti.

Štai dar keletas įdomių faktų apie raudonas duris:

  1. Istorinė reikšmė: viduramžiais raudonos durys buvo naudojamos žymėti svarbius ir prestižinius pastatus, tokius kaip bažnyčios, pilys ir vyriausybės įstaigos. Raudona spalva simbolizavo galią ir apsaugą.
  2. Piktosios akies apsauga: kai kurios kultūros mano, kad raudonos durys gali apsaugoti namus nuo neigiamos energijos ir piktųjų jėgų. Jos laikomos kliūtimi visų rūšių žalingam poveikiui.
  3. Simbolika: raudona dažnai siejama su energija, aistra ir jėga. Todėl raudonos durys gali sukurti galios ir svarbos jausmą.
  4. Vizualus akcentas: raudonos durys gali būti stiprus vizualinis akcentas prieš kitus pastato dizaino elementus. Jos pritraukia dėmesį ir daro pastatą įsimintinesnį.
  5. Psichologinė įtaka: raudona sukelia emocines reakcijas ir gali sustiprinti energiją bei skatinti aktyvumą. Todėl raudonos durys gali sukurti dinamiškumo ir jaudulio jausmą.
  6. Fotogeniškumas: raudonos durys yra populiari fotografavimo ir nuotraukų tema. Jos gali būti patrauklus portretų fonas arba pridėti ryškių spalvų akcentų pastatų ir gatvių nuotraukoms.
  7. Interjero akcentas: raudonomis durimis galima sukurti ryškų akcentą namų ar biuro interjere. Jos gali pabrėžti stilių arba pridėti dramatiškumo į bendrą kompoziciją.
  8. Populiarumas mene: raudonos durys dažnai vaizduojamos mene, įskaitant tapybą, fotografiją ir kino. Jos gali būti aistros, paslapties ar įėjimo į naują pasaulį simbolis, patraukiantys žiūrovų dėmesį ir suteikiantys meno kūriniams gylio ir emocinio turtingumo.

 

raudonos durys

FOTO DECOIST.COM

Jei norite sužinoti raudonų durų reikšmę Feng Shui, žiūrėkite šį vaizdo įrašą.

 

Durys pagal feng shui