Stiklinės vidaus durys: ar tai praktiška?

Stiklinės vidaus durys patrauklios savo funkcionalumu ir originalia išvaizda. Jos suteikia patalpai papildomos saulės šviesos ir vizualiai praplečia ribas, todėl erdvė tampa lengvesnė ir laisvesnė. Tokios durys yra palyginti brangios, o kai kuriuos gąsdina dėl savo įsivaizduojamo trapumo ir teplumo – juk visi mes žinome, kaip sunku nuvalyti dėmes nuo didelio stiklo. Aptarkime stiklinių durų pliusus ir minusus, kad išsiaiškintume klausimą: kiek praktiška jomis naudotis savo namuose.

Stiklinės vidaus durys: ar tai praktiška?

Stiklinių durų ypatumai

 

Mechaninis tvirtumas

Stiklą mes pažįstame kaip trapią medžiagą. Ir jeigu dideli langai atsidaro nedažnai, tai durys yra tas interjero daiktas, kurį numatoma aktyviai naudoti. Todėl stiklinės durys gaminamos iš labai tvirto stiklo – grūdinto arba trisluoksnio stiklo, vadinamojo triplekso. Tokį stiklą sudaužyti labai sudėtinga – jo tvirtumas 6–10 kartų viršija įprasto stiklo tvirtumą. Todėl stiklinėmis durimis galima naudotis nebijant – jos dūžta labai retai.

 

Saugumas

Šiuolaikinis sustiprintas stiklas yra ne tik tvirtas, jis dar yra ypatingos struktūros, apsaugančios nuo traumų net sudužus. Sudužęs grūdintas stiklas subyra į nedidelius neaštrius gabaliukus, kuriais įsipjauti labai sunku. Trisluoksnis stiklas išvis nesubyra, nes jį sudaro du stikliniai lapai, suklijuoti itin stipria polimerine plėvele, sulaikančia sudužusius fragmentus.

 

Atsparumas šilumai ir drėgmei

Stiklas nesugeria ir nepraleidžia drėgmės. O grūdintas stiklas dar ir atsparus aukštai temperatūrai. Todėl stiklines duris galima montuoti bet kur – vonios kambaryje, saunoje, virtuvėje – jos lengvai atlaikys bet kokius drėgmės ir temperatūros svyravimus nekeisdamos savo savybių.

Stiklinės vidaus durys: ar tai praktiška?

Universalumas

 Stiklines duris tinka naudoti ir gyvenamosiose, ir administracinėse patalpose, jas galima montuoti paprastame bute ir kompanijos biure, ligoninėje arba prekybos salėje. Tokios durys gražios, patogios, lengvai plaunamos ir valomos valymo priemonėmis. Jos saugios ir ekologiškos, nesukelia alergijos ir gali būti naudojamos neribotą laiką. O dar stiklinės durys labai atsparios įbrėžimams, dėl to, kad pagamintos iš labai tvirto stiklo. Tereikia tik pasirūpinti, kad stiklinių durų dizainas atitiktų interjero apipavidalinimo stilių.

Stiklinių durų trūkumai

 Stiklinės durys turi ir trūkumų. Pirmiausia tai trapumas. Taip, tokios durys yra tvirtos ir gali atlaikyti gana stiprius smūgius. Tačiau vis dėlto, jeigu kurioje nors vietoje bus gerokas krūvis, stiklas gali skilti. Iš čia išplaukia šie svarbūs momentai:

  • būtinybė durų montavimą patikėti prityrusiems profesionalams, nes mažiausiais neatsargumas gali palikti defektą, kurio pašalinti bus neįmanoma;
  • stiklo (ypač grūdinto) apdirbti neįmanoma, todėl būtina iš anksto kruopščiai pamatuoti angą ir viską apskaičiuoti, nes kai durys bus pagamintos, su jomis jau nieko negalima bus padaryti;
  • esant būtinybei pakeisti furnitūrą (pavyzdžiui, rankenėles) reikės rinktis modelius su tokiu pačiu tvirtinimu, nes naujų skylių grūdintame stikle išgręžti jau bus neįmanoma;
  • stiklinės durys visai neremontuojamos: jeigu ant durų atsiras gilių įbrėžimų, apdaužimų arba skylimų, suremontuoti jų jau bus neįmanoma – teks keisti visas duris.

Kokių būna stiklinių durų?

Kadangi stiklinių durų esmė – stiklo skaidrumas, todėl erdviuose interjeruose geriausiai atrodo padidinto dydžio dvivėrės durys – jos suteikia patalpai lengvumo, leidžia net koridoriuje arba prieškambaryje pastatyti kambarinius augalus, nes per stiklines duris pateks pakankamai šviesos.

Stiklas naudojamas ir gaminant tradicines dvivėres, ir stumdomąsias arba suveriamąsias duris – bet kurios konstrukcijos durys gali būti pagamintos iš stiklo.

Pagal dekoro tipą stiklinės durys būna:

  • skaidrios – be jokios dekoratyvinės apdailos – toks variantas labiau tinka biurams ir dalykiniams interjerams;
  • matinės – patogios tuo, kad praleidžia pakankamai šviesos, tačiau gerokai slepia vidinę erdvę, atlikdamos skirstymo į zonas funkciją;
  • tonuotos (tarp jų ir veidrodinės) – padeda apriboti šviesos srautą (pavyzdžiui, pastato pietinėje pusėje esančiuose kambariuose), o taip pat apsaugoti vieną patalpą nuo pašalinių žvilgsnių, bet tuo pačiu metu gerai matyti, kas vyksta kitoje;
  • su dekoratyviniu raštu arba ornamentu – raštas gali būti sukurtas smėliasrovio apdaila, lazeriniu graviravimu arba uždedant ant varčios dekoratyvinius metalo, stiklo, plastiko ir kt. elementus;
  • vitražinės arba spalvotos – galima naudoti ir tikrą vitražą, ir imitaciją, pagamintą naudojant plėvelę, arba meninį tapimą. Tokiu atveju piešinį ir spalvas reikia rinktis labai kruopščiai, derinant jas su dekoratyvine apdaila.

Dekoratyvinės arba tonuojančios plėvelės naudojimas suteikia ne tik estetinį efektą, bet ir padeda apsaugoti duris nuo mechaninio poveikio, įbrėžimų ir purvo.

Stiklinės vidaus durys: ar tai praktiška?

Stiklinių durų priežiūra

 Stiklas labai nereiklus priežiūrai – jį galima plauti bet kokiomis buitinėmis priemonėmis (be abrazyvinių dalelių ir stiprių cheminių junginių), nors geriau rinktis specializuotas langų ir stiklinių durų priežiūros priemones.

Matiniam, satinuotam arba plėvelėmis dekoruotam stiklui valyti geriau rinktis švelnias neutralias valymo priemones ir naudoti minkštas mikropluošto šluostes.

Reguliari priežiūra padės išvengti būtinybės periodiškai atlikti generalinį stiklinių durų valymą ir plovimą. Geriau kasdien valyti duris tose vietose, kur jos liečiamos rankomis, neleidžiant atsirasti senoms daugiasluoksnėms purvo ir sunkiai valomoms riebalų dėmėms.

Kiek praktiškos stiklinės vidaus durys?

 Bijoti, kad stiklinės durys skils neatsargiai uždarant – neverta. Durys iš šiuolaikinio stiklo tvirtos, atsparios mechaniniam ir atmosferos poveikiui, patogios ir nereiklios prižiūrėti.

Jos palyginti brangiai kainuoja ir šias duris būtina kruopščiai rinktis prie patalpos interjero apdailos stiliaus. Elgtis su jomis reikia atsargiai – durų montavimą patikėti profesionalams, reguliariai valyti dėmes, stengtis neužkabinti sunkiais metaliniais daiktais. Jeigu tokios akimirkos jūsų negąsdina, tuomet stiklinės durys – geras pasirinkimas.

 

Mes norime pagerinti jūsų gyvenimą