Stilius japandis

„Japandis stilius yra kaip suši: paprastas, įmantrus ir visada palieka gerą įspūdį,
net jei ir nelabai išmanai mados ryžių laukus”.
– Anoniminis

Mums patinka semtis įkvėpimo iš Japonijos. Mes vertiname japonišką virtuvę, žavimės japoniškais sodais, kiekvieną pavasarį specialiai važiuojame į sakurų sodą, kad pasimėgautume jų žydėjimo grožiu.

Stilius japandis

Kodėl gi ne panaudojus japonišką paprastumo ir estetikos dvasią interjere? O kas bus, jeigu mes prie jos prijungsime skandinavišką kuklumą, kuris mums artimesnis?

Tokie Tekančios Saulės šalies ir Europos šiaurės susitikimai visuomet suteikdavo kažką nepakartojamo. Ne kitaip buvo ir maišant stilius. Rezultatas – sukurtas naujas stilius japandis. Japandis – tai ne kas kita, o japoniškas minimalizmas, suderintas su skandinaviška paprastumo aistra – Tolimųjų Rytų įkvėpimas skandinaviškame kontekste. Skandinaviškas ir japoniškas požiūriai į erdvę, nepaisant matomumo, labai panašūs. Japandis sugėrė iš abiejų viską, kas yra geriausia.

Šis stilius pagrįstas kuklumu ir minimalizmu. Čia nieko nėra atsitiktinio. Šviesios, atviros erdvės, prigesintos spalvos, aistra natūralioms medžiagoms pasipildė japonišku erdvės pojūčiu be nereikalingų detalių, lengva santūrumo doze.

Stilius japandis

Čia dominuoja natūralūs atspalviai – kreminis, murzinas baltas, ochros (žemės) spalvos. Juoda irgi priimtina, ypač kaip aksesuarai. Spalvos parinktos neatsitiktinai. Jos turi atnešti į vidų pasaulį. Minimumas aksesuarų, kurie bus pagaminti iš natūralių medžiagų. Dominuoja geometrinės linijos ir minimalistinės formos. Svarbiausia laikytis saiko – „mažiau yra geriau“.

Įkuriant erdvę nereikia pamiršti apie svarbų apdailos elementą, kuris yra vidaus durys. Čia tiks paprastų formų modeliai. Japandžio stiliaus interjere taip pat galima klasikines varstomąsias duris pakeisti stumdomosiomis.

Optimaliai parinkta durų apdaila užbaigs dekorą, suteiks interjerui šilumos ir ramybės. Jeigu jūs norite pabrėžti, kad dominuoja balta ir pilka spalvos, dėl kurių erdvė tampa erdvesnė, rinkitės klasikinę baltą matinę arba balintą bjanko dekorą, norvegišką arba švedišką ąžuolą.

Dekorai – montana ir kanadietiškas ąžuolas – yra švelnios struktūros, atitinka stiliaus charakteristikas. Šaltus pilkuosius atspalvius galima gauti su arktiniu arba poliariniu ąžuolu. Čia idealiai tiks šilti ir švelnūs natūralaus medžio atspalviai, kuriuos suteiks latte arba bavariškas ąžuolas. Jie suteiks interjerui šilumos ir jaukumo.

Taip pat galima naudoti juodas duris, kurios derėdamos su juodais aksesuarais ir akcentais sukurs vientisą ir truputį drąsią kompoziciją.

Stilius japandis

Jeigu jūs vertinate minimalizmą ir harmoningus interjerus, japandis sukurtas jums. Šis subalansuotas požiūris į erdvę paperka savo universalumu ir funkcionalumu, kartu užkrėsdamas ramybe visus, kurie ieško jaukumo ir nori nusiraminti.