Stumdomosios durys

Mūsų klientai reguliariai klausia, ar mes parduodame stumdomąsias duris. Stumdomosios durys – tai ne kažkokios specialios ar ypatingos, o paprastos durys, kurios ne su vyriais montuojamos į staktą, o naudojant specialų stumdomąjį mechanizmą. Todėl bet kurios durys iš mūsų asortimento gali tapti stumdomosios. Išimtis yra durys su stiklu nuo viršaus iki apačios.

Svarbiausias argumentas, kodėl reikia montuoti stumdomąsias duris, yra erdvės ekonomija. Tačiau stumdomosios durys turi kelis trūkumus.

Stumdomosios durys

foto directdoors.com

Stumdomųjų durų trūkumai

Stumdomosios durys negali vadintis visavertėmis durimis, nes uždarytos jos neatlieka patalpos izoliacijos funkcijos. Tokios durys prie angos neprisitvirtina sandariai, todėl neapsaugo nuo patenkančio triukšmo ir kvapų.

Antras esminis stumdomųjų durų trūkumas – dažni gedimai ir greitai susidėvintys ratukų mechanizmai. Tokio tipo furnitūra yra gana sudėtingas mechanizmas, aprūpintas ratukais, bėgeliais, specialiais įtaisais, užtikrinančiais tylų ir lengvą judėjimą, ir stabdikliais. Visi šie elementai ganėtinai greitai genda, jeigu su jais elgiamasi neatsargiai: pakanka nors kartą labai stipriai pastumti duris atidarant, kad ji užstrigtų. Šių trūkumų galima išvengti nupirkus aukštos kokybės furnitūrą, kuri skirta ilgai naudoti.

Taip pat yra praktinio ir dekoratyvinio pobūdžio trūkumų. Stumdomųjų durų atidarymo furnitūra privirtinta ne iš šono, o virš varčios. Todėl tokios durys yra 5–7 cm aukštesnės palyginti su standartinėmis varstomomis durimis. Durys yra dekoratyvios interjero atributikos dalis ir jų aukščio skirtumas sukelia akivaizdų disonansą.

Jeigu stumdomosios durys montuojamos į netikrą sieną, į kurią slepiama varčia atidarant, tai netikra siena „suvalgo“ iki 10 cm naudingos erdvės ir prireikia papildomų sąnaudų ją montuojant. Be to, visi durų furnitūros elementai paslėpti nišos viduje, todėl prireikus juos remontuoti tai sukelia nemažai problemų. Norint pakeisti sugedusią furnitūrą, tenka išrinkti ir vėl surinkti netikrą sieną, o tam reikia atlaisvinti patalpą nuo baldų, nuimti užuolaidas, apsaugoti sienas ir kitus stacionarius daiktus nuo dulkių, o kai kuriais atvejais – demontuoti grindų dangą.

Stumdomosios durys

foto petersonpocketdoor.com

Kada stumdomųjų durų montavimas pasiteisina

Vis dėlto stumdomosios durys iki šiol neišnyko iš parduotuvių, o tai reiškia, jų trūkumus galima pakęsti esant tam tikroms sąlygoms. Panašios situacijos, kai tikrai tikslinga montuoti stumdomąsias duris, atsiranda palikus planavimo klaidų, kai visos keturios durų atidarymo zonos užimtos baldais, buitine technika arba santechnika. Paprastai taip nutinka, kai durys tvirtinamos vidury sienos.

Taip pat stumdomojo tipo durys pasirenkamos tuomet, kai nereikia visiškai izoliuoti vienos patalpos nuo kitos. Tai susiję su drabužinėmis arba sanitariniais mazgais, prijungtais prie miegamųjų. Tokiais atvejais durų paskirtis yra grynai formali, ji apsaugo tik nuo tiesioginio regimojo kontakto.

 

Mes norime pagerinti jūsų gyvenimą