Kuriame apdailos darbų etape montuojamos nematomos durys?

Nematomos durys – tai vadinamojo ankstyvojo montavimo durys. Jos montuojamos iškart suformavus angas. Aliuminio stakta montuojama kartu su varčia, užtvirtinama, reguliuojami perimetro tarpeliai tarp varčios ir staktos. Po to varčia nuimama nuo vyrių supakuojama ir nusiunčiama į saugojimo vietą arba dažyti. Aliumininė durų stakta tinkuojama, nudažomos sienos, klojama grindų danga. Kai visi šie darbai būna atlikti, tuomet durų varčia vėl užkabinama ant vyrių.

Smulkiau aprašytas nematomų durų ypatybes rasite čia ir čia


Ar galima nupirkti ir įmontuoti nematomų durų staktą, o varčią užsakyti vėliau?

Taip daryti mes nerekomenduojame. Stakta turi būti montuojama kartu su varčia, kad būtų galima sureguliuoti (iškelti) visus plyšius iki tinkavimo ir galutinio sienų dažymo. Jeigu sukeisite darbų atlikimo eiliškumą, tai durų jau nesumontuosite nepriekaištingai ir rezultatas bus neigiamas.


Kokios vidaus durų angos yra standartinės?

Lietuvoje nėra nustatytų ir patvirtintų durų angų statybos normatyvų, todėl statybininkai formuodami durų angas vadovaujasi savo patogumu arba užsakovų pageidavimais.

Mūsų standartinės durys tiks angoms, kurių aukštis yra ne didesnis nei 2100 mm ir ne mažesnis nei 2000 mm (nuo paklotų grindų); pagal plotį anga turi būti nuo 700 iki 1000 mm. Durų blokų matmenis mes pateikiame prekių kortelėse.


Ką daryti, jeigu mano durų angos nestandartinės? Jūs gaminate nestandartines duris?

Jeigu jūsų anga mažesnė nei standartinis durų blokas, tuomet galima užsakyti, kad durys būtų nupjautos – pasiaurintos ir pamažintos. Apipjaustytų durų išvaizda nenukentės ir konstrukcija nebus pažeista. Ši paslauga yra mokama. Jeigu jūsų anga per daug aukšta arba per plati, palyginti su standartiniu durų bloku, tuomet:

– galima užsakyti plačius apvadus (90–100 mm), kurie paslėps perteklinį tarpo tarp durų staktos ir sienos plotį. Tai pats ekonomiškiausias būdas;
— užsakyti, kad nestandartinės durys būtų pagamintos pagal jūsų matmenis. Toks gaminys pabrangs nuo 20 iki 70 %, priklausomai nuo matmenų;
– sumažinti angų dydį naudojant gipskartonį arba bet kokiu kitu būdu.

Standartinių durų blokų matmenys pateikti prekių kortelėse.

 


Kokiame etape geriausiai montuoti vidaus duris?

Vidaus durys montuojamos po to, kai paklota grindų danga, išklijuotos plytelės, galutinai nudažytos sienos. Po to, kai durys būna sumontuotos, nerekomenduojama atlikti darbų su drėgnais statybiniais mišiniais, todėl durys montuojamos pačiame paskutiniame apdailos darbų etape.

Sumontavus duris telieka tik pritvirtinti grindjuostes. Nepaisant to, durų angos matuojamos prieš pradedant visus darbus, kad viską, kas būtina, galima būtų priderinti prie standartinių durų matmenų.


Kas yra staktos praplatinimas?

Skirtinguose statiniuose būna skirtingo storio sienos ir pertvaros. Norint, kad produktas būtų universalus ir nereikėtų gaminti įvairiausių dydžių durų staktų pagal individualius užsakymus, buvo sugalvotas praplatinantis elementas. Staktos praplatinimas – tai plokščia medienos arba MDF lentelė, padengta tokia pačia medžiaga kaip ir durys. Ją naudojant galima praplatinti (priauginti) durų staktą iki angokraščių matmenų.


Kokius parametrus reikia žinoti, kad užsakytumėte duris?

Reikia žinoti angos aukštį ir plotį, sienos storį, į kurią pusę atsidaro durys (į kairę, ar į dešinę). Instrukcija, kaip nustatyti, į kurią pusę atsidaro durys, yra čia.


Kuriam laikotarpiui suteikiama durų kokybės garantija?

Vidaus durų garantija yra 12 mėnesių. Jeigu duryse yra paslėptas gamyklinis brokas, tai per šį laikotarpį jį būtinai pamatysite ir jį pardavėjas pašalins per įstatymo nustatytą terminą. Priešingu atveju durys laikomos kokybiškomis ir jas sugadinti galima tik neteisingai eksploatuojant.


Kokios durys parduodamos mažomis kainomis?

Į išpardavimą patenka durys su defektais; iš gamybos išimtų kolekcijų likučiai; durys, stovėjusios ekspozicijoje, ir kitos nelikvidinės pozicijos. Tokių durų kainos gali būti nuo 1 iki 60 eurų už varčią. Tokioms durims garantija nesuteikiama.

Išpardavimo katalogas.


Kas yra natūralus lukštas?

Lukštas (rus. шпон, vok. Span) – ploni – nuo 0,1 iki 10 mm storio – lakštinės medienos lapai.

Pagal gamybos būdą skiriami:

  • lukštentas lukštas – lukštas, gautas lukštenant specialiomis staklėmis;
  • obliuotas lukštas – lukštas, gaunamas obliuojant tašelius;
  • pjaustytas lukštas – lukštas, gaunamas pjaustant.

Natūralus 0,4 mm lukštas naudojamas kaip baldų arba durų danga.

Pranašumai: medžiaga yra ekologiškai švari, unikalios faktūros ir estetiška. Lukštas pigesnis nei medžio masyvas


Kas yra apvadai?

Apvadai – architektūrinė detalė, profiliuotas durų angos įrėminimas. Konstruktyvi apvadų paskirties esmė – uždengti plyšį tarp sienos ir staktos. Dar svarbesnė apvadų funkcija – išskirti, pabrėžti angą. Kelios durų angos patalpoje sukuria tam tikrą ritminę struktūrą. Apvadai yra įvairių profilių, jų kampai jungiami skirtingai, todėl jie priskiriami vienokiam arba kitokiam architektūriniam stiliui.

Standartinis apvadų plotis – 70 mm.


Kas yra ekolukštas?

Ekolukštas – tai šiuolaikinė, švari, visas ekologiškas normas atitinkanti danga, pagaminta polimerizuojant propileną ir kitas sudėtines dalis, kurios priskiriamos plastikų grupei. Tai kokybiška ir labai patvari medžiaga, lygi arba imituojanti medienos struktūrą, bet kartu yra gerokai mažesnės savikainos palyginti su natūraliu lukštu. Ši medžiaga nepretenzinga ir sulaukia gerų atsiliepimų dėl naudojimo.

Durų spalva wenge

Su išsamesniu ekolukšto aprašymu galite susipažinti čia ir čia