Kaip išsirinkti duris

Kaip išsirinkti duris

Anksčiau ar vėliau kiekvienas iš mūsų susiduria su tokia problema kaip nuosavo būsto remontas. Vieni šią problemą patiki spręsti profesionalams, kiti pasinaudoja tik kai kuriomis jų paslaugomis, o treti remontą daro patys.

Kaina

Viena svarbiausių ir brangiausiai kainuojančių apdailos detalių yra kambario durys, todėl jas rinktis reikia itin atidžiai ir rūpestingai. Kitaip galite išleisti pinigus, tačiau nepasiekti trokštamo rezultato arba permokėti už įsigytas duris dėl savo klaidingo įsitikinimo ir būtinų žinių trūkumo. Pirmiausia reikia nuspręsti, kokią sumą iš savo biudžeto ruošiatės skirti durims. Galite būti tikri, kad durims atiteks nuo 10 iki 20 procentų visos remontui reikalingos pinigų sumos. Kitais žodžiais tariant, jeigu jūsų apdaila kainuos brangiai, tai ir durys turi atitikti bendrą koncepciją. Pigios durys prabangiame interjere atrodys tarsi ne savo vietoje. Tačiau brangios durys net ir paties kukliausio buto vaizdą gali nepaprastai pakeisti. Vadinasi, jeigu jūs suplanavote išleisti visam remontui, pavyzdžiui, 10 000 EUR, tai išlaidos durims sudarys maždaug 1000 EUR.

Spalva

Po to, kai nutarsite, kiek pinigų išleisite durims, reikia apsispręsti, kokios spalvos durų norėtumėte savo būsimajam interjerui. Daugelis žmonių mano, kad durų spalva turi 100 procentų atitikti grindų spalvą. Tai – klaidingas įsitikinimas. Nepatingėkite pavartyti žurnalų interjero tematika ir pamatysite, kaip gražiai atrodo šviesios durys tamsių grindų fone, arba atvirkščiai. Todėl neverta švaistyti laiko ir jėgų ieškant idealaus spalvų derinio.

Montavimas

Jeigu duris montuosite savarankiškai, iš pradžių reikia atlikti matavimus. Prireiks žinoti durų angų aukščio ir pločio dydį, o taip pat sienų storumą. Atlikę matavimus, užsirašykite juos, be to, nuspręskite, į kurią pusę durys atsidarys – į kairę ar į dešinę. Jeigu nutarėte visą darbą, susijusį su durų montavimu, patikėti profesionalams, galima ir neatlikti matavimų, tačiau, nežinodami reikalingų dydžių, apsunkinsite sau durų kainos skaičiavimą parduotuvėje. Todėl bus geriausia, jei turėsite bent apytikslę informaciją apie durų dydžius.

Paieška

Kadangi norėtumėte kuo mažiau laiko sugaišti jums reikalingų durų paieškoms, kreipkitės į laikraščių reklamą arba ieškokite informacijos internete. Čia beveik kiekviena prekybos įmonė patalpina visų savo durų modelių nuotraukas. Paskambinkite į jums patikusias firmas ir pasitikslinkite orientacinę durų kartu su komplektavimu kainą, į kurią įeina visi durų įstatymo darbai. Beveik visoje reklamoje nurodoma kaina tik už pačias durų varčios. Po komplektavimo kaina gali gerokai išaugti. Kad išvengtumėte nusivylimo, geriau iš anksto telefonu sužinokite visą jus dominančią informaciją ir tik po to apsilankykite firmoje, pardavinėjančioje duris.

Jeigu nemanote, kad būtinai patys iš arti turėtumėte apžiūrėti duris, galite į parduotuvę ir nevažiuoti, o telefonu išsikviesti meistrą, kuris atliks visus reikalingus matavimus ir pasiūlys jums išsirinkti durų modelį iš fotografijų. Tačiau tokiu atveju turite žinoti, kad nuotraukos neatspindi durų faktūros ir visų smulkių detalių. Tam, kad išvengtumėte reakcijos ,,o aš galvojau, kad durys bus kitokios“, geriau vis dėlto nuvažiuoti į parduotuvę ir atidžiai apžiūrėti siūlomą produkciją.

Labai svarbu pradėti durų paieškas dar prieš tai, kol bus baigta sienų apdaila. Todėl, kad mažiausiai lėšų jums teks išleisti masinės gamybos durims, o jų dydžiai yra standartiniai. Jeigu durų angos jūsų bute neatitiks standartų, jas bus galima perdaryti pagal reikiamus dydžius. Durų pagaminimas pagal individualių dydžių užsakymą kainuos 30-50 procentų brangiau.

Darbų tvarka

Niekada neatlikite sienų apdailos, jeigu neišmontuotos senos durys. Išmontuojant duris sienos kraštas gali aptrupėti, ir darbą teks daryti iš naujo.
Parduotuvėje jums iš anksto paskaičiuos pirkinio kainą. Tiksliai apskaičiuoti sumos neįmanoma, kol nebus atlikti išmatavimai. Palyginkite kelių parduotuvių sąskaitas. Taip išsirinksite labiau jums tinkantį variantą.

Nuolaidos

Jeigu jums siūlo daugiau nei 5-10 procentų nuolaidą durims, tai liudija, kad iš pradžių prekės kaina buvo gerokai užkelta, kadangi durys priskiriamos prekėms su mažais prekybiniais antkainiais, bet didelėmis išlaidomis jų aptarnavimui (transportavimui, saugojimui ir kt.). Tad labai didelių nuolaidų tikėtis nevertėtų. Nedidelė kaina gali reikšti tik viena – žemą produkcijos kokybę.

Garantija

Durų montavimo paslaugas geriausia užsisakyti toje pačioje firmoje, kurioje ruošiatės įsigyti duris. Tai apsaugos jus nuo nerūpestingų meistrų, kurie gali sugadinti duris ir atsisakyti kompensuoti nuostolius. Firma jums duos garantiją ir durims, ir jų montavimui, o aptarnaus jūsų duris mažiausiai metus laiko, jeigu jų eksploatacijos metu iškiltų kokių nors problemų.

Jeigu jūsų biudžetas yra labai ribotas, ir tenka ieškoti durų pačiomis mažiausiomis kainomis, turėkite omenyje – kuo mažesnė kaina, tuo prastesnė kokybė. Ir jeigu vėliau sumanysite pareikšti pretenzijas, tai meistras turės jau iš anksto paruoštą atsakymą:

,,O ko jūs norėjote už tokius pinigus?“.

Todėl verta pagalvoti apie tai, kad net ir įmontuotos pačios pigiausios durys neatrodys taip kaip brangiosios. Ir jeigu mažai mokate už darbą, tai dėl darbų atlikimo kokybės ieškoti priekabių nederėtų. Stebuklų nebūna: kaina beveik visada atitinka kokybę.

Kokios yra durų rūšys ir kaip jas atpažinti?

Tvirtos rūšies medienos masyvo durys

Pačios brangiausios durys gaminamos iš tvirtos rūšies medienos masyvo (ąžuolo, uosio, alksnio). Tokios durys retai sutinkamos masinėje gamyboje. Dažniausiai jos gaminamos pagal užsakymą. Tokių durų eksploatavimo terminas – net 100 metų. Esant būtinybei, jas galima restauruoti. Tačiau dėl savo solidaus svorio tokios durys, laikui bėgant, gali nusėsti ir sandariai nebeužsidaryti, o taip pat jos gali deformuotis dėl drėgmės patalpose, kuri atsiranda keičiantis oro sąlygoms.

Kaip išsirinkti duris

Faneruotos durys

Faneruotos durys priskiriamos vidutiniškai kainuojančiai produkcijai. Jos gaminamos iš pušies (eglės), po to apklijuojamos tvirtos rūšies medienos lukštu ir padengiamos laku. Jų gamyboje taikomos specialios technologijos, todėl durys nenusėda ir joms negresia deformacija. Tokių durų eksploatavimas trunka 50 metų. Jas taip pat galima restauruoti.

Durys iš spygliuočių medienos masyvo

Durys iš spygliuočių medienos masyvo (eglė, pušis) taip pat gali būti priskirtos vidutinių kainų kategorijai. Iš pirmo žvilgsnio, tokių durų kaina gali pasirodyti mažesnė nei faneruotų durų, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Durys, pagamintos iš spygliuočių medienos, parduodamos nepadengtos laku. Po profesionalaus tokių durų dažymo, jų kaina gerokai šokteli, o dažnai net ir pranoksta faneruotų durų kainą. Tokios durys, laikui bėgant, keičia savo spalvą (patamsėja). Kartais spalva pasikeičia netolygiai: dėl to gerokai prastesnis tampa išorinis durų vaizdas. Be to, jos gali deformuotis ir sandariai nebeužsidaryti dėl drėgmės pakitimų patalpose. Tokios durys eksploatuojamos 30 metų.

Kaip išsirinkti duris

Durys, padengtos ekolukštu

Geriausias kainos ir kokybės santykis šiandien yra renkantis ekolukštu padengtas duris.

Šios durys išsiskiria tokiomis charakteristikomis:

  • padidintas atsparumas dėvėjimuisi. Sintetinė danga patvari trynimuisi, išblukimui ir nuskėlimams;
  • atsparumas drėgmei. Polimerinė plėvelė apsaugo durų viduje esantį medinį karkasą nuo drėgmės ir garų, todėl ekolukšto duris galima montuoti į kambarius, kuriuose būna daugiau drėgmės (sanitarinis mazgas, vonios kambarys, virtuvė);
  • atsparumas dideliam temperatūrų skirtumui;
  • dizainerių sprendimų įvairovė suteikia galimybę įsigyti duris bet kokiam interjerui;
  • paprasta ir lengva prižiūrėti. Nuo paviršiaus lengvai pašalinamos dėmės ir purvas švelniai pavalius drėgna šluoste ir valomąja priemone be šarminių medžiagų;
  • Mediena ir polimeras yra ekologiškai švarios medžiagos, todėl durų konstrukcijas su ekolukštu leidžiama montuoti gyvenamosiose patalpose;
  • beveik šimtaprocentinė natūralių medienos rūšių imitacija. Nežinantieji negalės atskirt kai kurių ekolukšto rūšių nuo natūralios medienos;
  • Ekolukštu padengtos produkcijos kaina yra prieinama palyginti su daug brangesniais analogais iš vertingų medienos rūšių masyvo arba durimis, padengtomis natūraliu lukštu;
  • tolygus raštas ir dangos atspalviai. Spalva ir raštas, imituojantis medieną, šimtaprocentiniu tikslumu kartojamas ant durų ir detalių, todėl kuriama visų namų durų vizualinė harmonija; skirtingų partijų durys nesiskiria spalva, todėl esant būtinybei jas galima pirkti palaipsniui.
  • Kaip išsirinkti duris

Laminuotos durys

Laminuotos durys priklauso žemų kainų grupei. Tokios durys gaminamos iš MDF ir apklijuojamos specialia plėvele. Šnekamojoje kalboje šias duris žmonės vadina popierinėmis. Šis pavadinimas šiek tiek atitinka realybę: laminuotos durys bijo stipraus mechaninio poveikio (smūgių, įbrėžimų) ir jas labai sunku restauruoti. Užtat joms negresia deformacija dėl pasikeitusios drėgmės patalpose. Be to, įvairiausių šių durų modelių yra labai daug, o kaina visai nedidelė. Tokios durys tarnaus jums apie 10 metų.

Kaip išsirinkti duris