Bevielį durų įtaisą galima pagaminti namų sąlygomis. Pagrindinis tokio skambučio schemos skirtumas yra dažnis, kuriuo transliuojamas signalas iš siųstuvo į imtuvą. Patį prietaisą sudaro tokie moduliai:

  • valdymo schema;
  • siųstuvas;
  • maitinimo šaltinis;
  • garso mikroschema.

 

Savadarbis durų skambutis iš po ranka turimų dalių

Skambutis valdomas mygtuku, kuris paleidžia mikroschemą ir siųstuvo laikmatį. Mikroschema ant rezistorių ir 2 diodų riboja didžiausią įtampos vertę.

Valdymo įtaisas gaminamas su mikroschema, kuri atlieka laikmačio, įjungiančio siųstuvą po mygtuko paspaudimo, funkciją.

Pavieniai impulsai, kuriuos generuoja mikroschemos elementai, yra tiesiogiai susiję su nuolatiniu laiku grandinėje. Svarbu, kad schemoje naudojami kondensatoriai turėtų įtampą, reikalingą veikimui užtikrinti.

Kaip garso mikroschema naudojama mikroschema, atkurianti joje įrašytus garsus. Antenos vaidmenį atlieka apie 1 m ilgio laido atkarpa, tai suteikia galimybę perduoti signalą iki 100 m atstumu.

Savidarbio prietaiso derinimas prasideda nuo maitinimo tikrinimo. Po to nustatomas garso mikroschemos ir siųstuvo veikimo tinkamumas.

Kartais buityje, tarp panaudotos ir neveikiančios technikos, galima rasti reikiamų dalių naujam daiktui sukurti. Pavyzdžiui, iš sugedusios telefonspynės, kurios elektroninė schema atitinka durų skambučio mikroschemą, vamzdelio.

Norint pagaminti durų skambutį, reikia išardyti panaudotą daiktą, išimti iš jo aprišimo dalis. Išvesties kaskados tranzistoriai ištraukiami iš išardyto spindulinio monitoriaus. Dalių funkcionavimo patikrinimo reikmėms elektroninė schema surenkama ant maketinės plokštės.

Savadarbis durų skambutis iš po ranka turimų dalių

Bandymams skirtą maitinimą užtikrina baterijos. Patikrinus funkcionavimą, elektroninės sudedamosios dalys surenkamos ant maketinės plokštės litavimo reikmėms. Prie surinktos dalies į išorę ištraukiami tokie laidai:

  • garso išvesties;
  • maitinimo;

Skambučio garsiakalbį galima išimti iš 486 serijos kompiuterio sisteminio bloko. Baigiant darbą savidarbė konstrukcija išdėstoma korpuse, kurio funkciją gali atlikti maršrutizatorius.

Susiję srtaipsniai: