Plastikinių balkono durų remontas

Dažniausiai pasitaikantis plastikinių durų gedimo variantas yra uždarymo mechanizmo gedimas. Tai atsitinka dėl to, kad rankenoms tenka didžiausia apkrova. Jos pradeda klibėti ir normalus durų uždarymas tampa neįmanomas. Tai sudaro daug nepatogumų, sukelia skersvėjus. Todėl reikia kiek galima greičiau pašalinti gedimą, tuo labiau, kad tokios remonto išlaidos yra minimalios. Durų uždarymo problemų variantai tik 2:

  • Sutrikimai uždarymo mechanizme.
  • Tvirtinimo sraigtų atsilaisvinimas ir dėl to klibanti furnitūra.

Pirmuoju atveju reikia nustatyti, kokia būtent užrakto dalis sugedo. Priklausomai nuo gedimo sudėtingumo, reikės pakeisti visą mechanizmą ar jo dalį.

Visus reikalingus elementus galima įsigyti turguje arba specializuotose parduotuvėse. Kadangi cilindrinio mechanizmo keitimas – tai labai daug darbo reikalaujantis procesas, geriau kreiptis į meistrą.

Kartais uždarytos durys neprigula tinkamai. Tikriausiai šią problemą sukelia netinkamas vyrių reguliavimas. Mat aktyvaus eksploatavimo metu duris veikia jų pačių svoris. Todėl pasireiškia konstrukcijos įlinkimas. Šiuo atveju pakanka tiesiog šiek tiek užsukti vyrius. Tai yra taip vadinamas antrinis vyrių reguliavimas; visas procesas užtruks ne ilgiau kaip pusvalandį.

Norėdami sureguliuoti vyrius, atlaisvinkite visus vidurinio vyrio sraigtus. Viršuje ir apačioje turi likti po vieną užsuktą sraigtą. Stebėkite, kad tarpas tarp durų ir staktos būtų vienodas per visą ilgį. Tvirtai užsukite apatinio ir viršutinio vyrio sraigtus. Galiausiai užsukite vidurinį vyrį. Jeigu labai sunkias duris laiko klibantys vyriai, suremontuoti jas galima tik pakeičiant tvirtinimo elementus.

Kartais netinkamo durų prigulimo priežastimi tampa susidėvėję tarpikliai. Ilgainiui jie pradeda trūkinėti dėl temperatūrų svyravimų ir nusitrina dėl mechaninio poveikio. Šiuo atveju reikia tiesiog atnaujinti guminį tarpiklį per visą gaminio perimetrą.

Dalinis elementų keitimas

Kartais kyla būtinybė pakeisti stiklo paketą. Toks plastikinių balkono durų remontas reikalauja didelių išlaidų ir pastangų. Stiklą reikia keisti atsiradus net ir visai nedideliems pažeidimams, pavyzdžiui, įtrūkimams ir nuskilimams.

Vargu, ar pavyks savarankiškai pakeisti durų stiklo paketą. Geriau kreiptis į specialistus. Tarp stiklų yra vakuumas. Net ir minimaliai pažeidus keitimo technologiją, gali įvykti stiklo paketo išhermetizacija. Tai sukels nuolatinį kondensato susidarymą.

Kaip galima atstatyti durų varčią? Plastikas, iš kurio pagamintos durys, yra gana patvarus. Bet tuo pačiu metu jo paviršiuje gali atsirasti įbrėžimų. Tai labai gadina gaminio išvaizdą.

Galima savarankiškai išspręsti šią problemą naudojant poliravimo pastas. Tačiau šis metodas tinka tik nedideliems pažeidimams šalinti. Na, ir tokio restauravimo efektas dažnai neužtikrina norimų rezultatų. Esant giliems įbrėžimams ir deformacijoms galima uždėti PVC antdėklus. Bet pats patikimiausias būdas šiuo atveju yra plastikinių gaminio dalių keitimas.

Jeigu pastebėjote, kad durys praleidžia dulkes, triukšmą ir šaltą orą, tikriausiai atėjo metas keisti tarpiklį.

Sandarinimo sistema – tai plonas gumos sluoksnis, užklijuotas per visą durų perimetrą. Ilgainiui guma susidėvi ir kyla būtinybė ją pakeisti. Parinkite tinkamiausią medžiagą statybinių prekių parduotuvėje. Jums bus pasiūlyta lipni gumuota juosta.

Tokią medžiagą labai patogu naudoti – jūs be vargo pakeisite seną tarpiklį. Klijuodami juostą, atidžiai stebėkite, kad po pasluoksniu nepatektų oras. Norėdami to išvengti, nenuimkite iš karto viso apsauginio popieriaus, bet palaipsniui atlaisvinkite juostą nuo jo. Klijuodami, iš karto stipriai prispauskite tarpiklį.

Laikantis išdėstytų rekomendacijų, galima atlikti nedidelį balkono durų remontą ir palaikyti jų tinkamą būklę daug metų.

Plastikinės balkono durys, kaip ir bet kokios buitinės konstrukcijos, kartais sugenda.