Dažniausiai pasitaikantis plastikinių durų gedimo variantas yra uždarymo mechanizmo gedimas. Tai atsitinka dėl to, kad rankenoms tenka didžiausia apkrova. Jos pradeda klibėti ir normalus durų uždarymas tampa neįmanomas. Tai sudaro daug nepatogumų, sukelia skersvėjus. Todėl reikia kiek galima greičiau pašalinti gedimą, tuo labiau, kad tokios remonto išlaidos yra minimalios. Durų uždarymo problemų variantai tik 2:

  • Sutrikimai uždarymo mechanizme.
  • Tvirtinimo sraigtų atsilaisvinimas ir dėl to klibanti furnitūra.

Pirmuoju atveju reikia nustatyti, kokia būtent užrakto dalis sugedo. Priklausomai nuo gedimo sudėtingumo, reikės pakeisti visą mechanizmą ar jo dalį.

Visus reikalingus elementus galima įsigyti turguje arba specializuotose parduotuvėse. Kadangi cilindrinio mechanizmo keitimas – tai labai daug darbo reikalaujantis procesas, geriau kreiptis į meistrą.

Kartais uždarytos durys neprigula tinkamai. Tikriausiai šią problemą sukelia netinkamas vyrių reguliavimas. Mat aktyvaus eksploatavimo metu duris veikia jų pačių svoris. Todėl pasireiškia konstrukcijos įlinkimas. Šiuo atveju pakanka tiesiog šiek tiek užsukti vyrius. Tai yra taip vadinamas antrinis vyrių reguliavimas; visas procesas užtruks ne ilgiau kaip pusvalandį.

Norėdami sureguliuoti vyrius, atlaisvinkite visus vidurinio vyrio sraigtus. Viršuje ir apačioje turi likti po vieną užsuktą sraigtą. Stebėkite, kad tarpas tarp durų ir staktos būtų vienodas per visą ilgį. Tvirtai užsukite apatinio ir viršutinio vyrio sraigtus. Galiausiai užsukite vidurinį vyrį. Jeigu labai sunkias duris laiko klibantys vyriai, suremontuoti jas galima tik pakeičiant tvirtinimo elementus.

Kartais netinkamo durų prigulimo priežastimi tampa susidėvėję tarpikliai. Ilgainiui jie pradeda trūkinėti dėl temperatūrų svyravimų ir nusitrina dėl mechaninio poveikio. Šiuo atveju reikia tiesiog atnaujinti guminį tarpiklį per visą gaminio perimetrą.

Susiję srtaipsniai: