Kam gali prireikti paslėpto kambario?

Variantų, žinoma, daug – žmogaus fantazija neturi ribų, bet štai labiausiai paplitę:

 • Užtikrinama dviguba sutaupymų apsauga.
 • Ginklų kambarys. Šaltųjų ir šaunamųjų ginklų kolekcionieriams tiesiog reikalingas kambarys, paslėptas nuo pašalinių akių.
 • Na, taip, pavadinimas truputį skambus, bet kaip dar pavadinti patalpas, kuriose laikomi antikvariniai daiktai?! Būtų logiška tokio kambario duris padaryti nepastebimomis iš pirmo žvilgsnio.
 • Drabužinė. Jei daiktų gana daug, o papildoma spinta niekaip nedera prie namo interjero, vieną nedidelį kambariuką galima skirti likusiems drabužiams, avalynei ir aksesuarams.
 • Vaikų kambarys. Kas gi iš jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikų atsisakys nuosavo kambario, į kurį įėjimas žinomas tik įšventintiesiems?
 • Vieta relaksacijai. T. y. laisvalaikiui skirtas kambarys, kuriame galima pabūti vienam. Gerai, jei įėjimas į tokį kambarį bus paslėptas nuo atsitiktinių svečių ir įkyrių lankytojų.
 • Sandėliukas. Sezoniniai daiktai, ruošiniai, atsargos. Rogutės, slidės, vaikiškas vežimėlis – tai, be abejo, svarbūs daiktai, tačiau nesinori, kad visi matytų tokią saugyklą.

Kam gali prireikti paslėpto kambario?

Kai galutinai apsispręsite dėl paslėpto kambario (ar net kelių) vietos, reikia nuspręsti, kaip paslėpti įėjimą į jį. Ir čia galimi keli variantai:

 • už užuolaidos;
 • už spintos;
 • sienoje;
 • už paveikslo;
 • už veidrodžio.

Kam gali prireikti paslėpto kambario?

Be abejo, paslėptoms durims įrengti prireiks paslėptų vyrių, sukamųjų mechanizmų ir vidinių rankenėlių su paslaptimi. Įprastinė furnitūra sužlugdys visas pastangas užtikrinti konspiraciją.

Kiekvieną pirmiau minėtų slėpimo variantų reikia išnagrinėti ir išsamiau išsiaiškinti visas subtilybes.

Durų slėpimo variantai

Durų slėpimas už užuolaidos ar spintos

Paslėptos durys už užuolaidos – tai ne pats patikimiausias konspiracijos būdas, bet drabužinei ar sandėliukui įrengti šis variantas puikiai tiks. Be to, gana nebrangiai kainuojantis. Virš įėjimo reikia pritvirtinti tokį patį karnizą, kaip ir virš langų šalia (tokiame pačiame aukštyje). Stora užuolaida ar portjera taip pat turi derėti prie langų užuolaidų, o jos plotis ir ilgis turi būti šiek tiek didesnis už pačias paslėptas duris. Iš pirmo žvilgsnio atrodys, kad kambaryje yra dar vienas langas.

Durų slėpimo variantai

Kambario slėpimas naudojant spintą

Jeigu nepavyksta paslėpti įėjimo jį paverčiant langu, duris galima paslėpti už drapiruotės. Šiuo atveju karnizą geriau paslėpti po lubų apdaila, o užuolaidas priderinti prie sienų ar baldų atspalvio.

Slaptus kambarius slėpti už spintų – tai ne naujas, bet vis dar aktualus sumanymas. Knygų spintos dalis arba visa nedidelė vynų spinta gali tapti puikia slaptaviete kambariui, kuriame saugomi ginklai, pinigai arba vertingi daiktai. Tokią spintą galima užsisakyti baldų gamykloje, o galima (ir tai kainuos gerokai pigiau) pagaminti unikalią slėptuvę savarankiškai. Darbui atlikti tereikia įvairių dydžių lentynų, furnitūros, įrankių, trupučio meistriškumo ir maksimalios kantrybės.

Durų slėpimo variantai

Kiti slapto įėjimo variantai

Duris galima paslėpti per sienos centrą, ir taip, kad pastebėti jas bus labai sunku. Tokios durys negali išsikišti arba kaip nors kitaip išsiskirti sienos fone, todėl teks apsieiti be apvadų, furnitūrą parinkti tik įpjautinę ir stebėti, kad tarpai būtų minimalūs. Grindjuostės dalį, tenkančią durų angai, reikia tvirtinti prie pačių durų tiksliai jos likusių dalių lygyje.

Durų slėpimo variantai

Slapto kambario slėpimas už veidrodžio

Jeigu sienas (taip pat ir duris sienoje) numatoma apklijuoti tapetais, reikia parinkti raštą taip, kad durų angos siūlė būtų papildomai paslėpta raštu. Kambario sienas galima paįvairinti kito atspalvio tapetų arba fototapetų stačiakampiais intarpais (vienu tokių intarpų turi būti apipavidalinamos ir slaptos durys).

Durų slėpimo variantai

Jei sienos tiesiog nudažytos, galima sukurti nišų efektą naudojant 2 skirtingų spalvų dažus. Jeigu ant sienų yra dekoratyvinė plokštė su didelės apimties bagetu, tokia pati plokštė turi būti ir ant slaptų durelių (tame pačiame lygyje), taip durys pasimes sienos fone.

Esant tolygioms dekoratyvinėms nišoms, duris galima lengvai paslėpti vienoje tokių nišų. Tai galima padaryti atliekant sienų apdailą gipso kartono plokštėmis.

Padaryti slaptas duris savo rankomis virtuvėje arba vonios kambaryje, kur sienos apklijuotos kafelio plytelėmis, mozaika arba dekoratyvinėmis plytomis, yra pats paprasčiausias dalykas: plyšius tarp durų drobės ir sienos puikiai slepia dekoratyvinės siūlės.

Bet kokį iš pasiūlytų variantų galima padaryti savarankiškai, tik svarbu visus darbus atlikti kruopščiai ir tiksliai.

Įrengiant savo namą dažnai kyla noras (ar būtinybė) paslėpti vieną iš kambarių nuo pašalinių akių. Kaip savarankiškai įrengti paslėptas duris? Ar tai labai sudėtingas uždavinys?