Visų būtinų sąlygų renkantis durų slapvą vykdymas

Egzistuoja keli esminiai momentai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis bet kokį interjero daiktą, ypač kai apipavidalinamas naujas namas arba butas naujame name. Antriniame būste jau yra durys ir jeigu jos naujam savininkui netinka, jos paprasčiausiai keičiamos, bet dažniausiai tiesiog sutvarkomos atliekant remontą.

Kambario durys parenkamos atsižvelgiant į toliau išdėstytas sąlygas, kurios nėra privalomos ir gali skirtis, priklausomai nuo šeimininko norų:

 • Apšvietimas patalpoje, iš kurios išeinama, ir šviesos buvimas patalpoje, į kurią atsidaro durys.
 • Pasirinktos spalvos emocionalus turinys: pavyzdžiui, kaip šeimininkas ir jo šeimos nariai suvoks juodos ar ryškiai raudonos spalvos konstrukcijas kasdien naudodami butą.
 • Pasirinkto atspalvio funkcionalumas: ar racionalu įrengti baltas įėjimo į virtuvę arba vaikų kambarį duris.
 • Stilistinis atitikimas. Vargu ar kinietiško stiliaus arba paauksuotų užraitų turinčios konstrukcijos derės prie griežto klasikinio būsto apipavidalinimo arba tiesių industrinio stiliaus linijų, arba „high-tech“ stiliaus.
 • Spalvinis atitikimas. Ar tinka ryškių spalvų durys, jei bute dominuoja pasteliniai atspalviai? Ir jeigu parinktas ryškus atspalvis yra atsakingas sprendimas, kuo jis bus grindžiamas galutinai apipavidalinant interjerą ir ar nepjaus akių?
 • Ar gerai dera parinkta durų spalva prie likusios spalvų gamos ir ar nereikės dėl jos kažko keisti atliekant numatytą interjero apipavidalinimą?
 • Erdvės vieningumas. Visos durys, atsidarančios į vieną patalpą, turi būti vienos spalvos, nors tai ir nėra principinis klausimas ir galima pasinaudoti skirtingais tono atspalviais norint paryškinti kambarių funkcinį paskirtį.

Visų būtinų sąlygų renkantis durų slapvą vykdymas

 

Renkantis kambario durų spalvą reikia atsižvelgti į kelias sąlygas

Durų spalvos pasirinkimas iš tradicinių spalvų paletės

Egzistuoja kelios tradicinės spalvos ir faktūros, naudojamos kambario durims apipavidalinti. Daugeliu atvejų durų asortimento gamintojai siūlo savo pirkėjams dažnai naudojamų atspalvių konstrukcijas.

Rasti turkio ar ultramarino spalvos duris bus sunkoka, tačiau visada galima pamatyti siūlomus tradicinius tokio apipavidalinimo variantus:

 • visi rudos spalvos atspalviai – tai duoklė durų gaminimo iš medienos tradicijai (rudos spalvos atspalviai, dažnai su faktūriniu raštu, ir vadinami ąžuolo, uosio, vyšnios ir kt. medienos imitacija);
 • pasteliniai atspalviai neįkyrioje pilkos / smėlio spalvų gamoje, kurie dažnai atitinka akmens faktūrą ir gali būti tiesiog vieno tono arba gali imituoti marmurą;
 • balti, kaip pasirenkamas stilingumo ir universalumo variantas, kurio daugelis praktiškų šeimininkių atsisako dėl teplumo, reikalaujančio nuolatinės priežiūros ir valymo;
 • juodi – tinka patalpoms, kurioje yra daug šviesos ir erdvės ir nėra reikalo mąstyti apie papildomus šviesos šaltinius dienos metu (nors kartais manoma, kad žmonės renkasi juodas duris dėl spalvos universalumo);
 • dvispalviai, kurie patinka butų, kurių prieškambaryje yra kelios durys, arba namų su erdviu holu, šeimininkams.

Durų spalvos pasirinkimas iš tradicinių spalvų paletės

Lieka nuspręsti, kaip tinkamai parinkti, išmatuoti ir apskaičiuoti kiekį

Neverta manyti, kad nėra jokio aiškaus būdo parinkti spalvą. Tokio būdo nėra, nes neegzistuoja jokios ypatingos taisyklės. Šiuolaikinėje funkcionalioje bendruomenėje seniai priimta ne laikytis sąlygiškumu, bet pritaikyti juos savo reikmėms. Egzistuoja toks stilius, kaip eklektika, kuriame dera nesuderinami dalykai, ir egzistuoja mišrus stilius, kuriame būtent vieno dalyko pritaikymas prie kito užima svarbią vietą.

Mišriame stiliuje konstrukcijas galima padailinti griežtai to paties tono apvadais arba galima suteikti jiems spalvinį atitikimą naudojant tuos pačius apvadus. Padaryti skirtingų spalvų duris ir paryškinti jas juodu arba baltu kontūru – ir jau galima kalbėti apie spalvinį arba stilistinį atitikimą.

Ne veltui tiek daug kalbama apie universalias spalvas, kurios dominuoja durų asortimente. Pasirinkus universalų atspalvį, galima keisti ir sienų plokštes, ir baldus, ir net lubų spalvą ir vis tiek durys atitiks vieningą sumanymą.

Ne būtinai turi sutapti grindų ir durų spalva, jos tiesiog turi derėti vienos prie kitų tam, kad spalvų disonansas nepjautų akių.

Kambario durys, kaip jaukumo ir funkcinių zonų kūrimo visiems šeimos nariams priemonė, turi būti universalios – turi patikti visiems ir nesukelti atstūmimo – tai ir yra pagrindinis pasirinkimo kriterijus.

Yra daugybė variantų ir naudingų patarimų, kaip parinkti kambario durų spalvą. Mes išnagrinėsime kelis iš jų.