Egzistuoja keli esminiai momentai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis bet kokį interjero daiktą, ypač kai apipavidalinamas naujas namas arba butas naujame name. Antriniame būste jau yra durys ir jeigu jos naujam savininkui netinka, jos paprasčiausiai keičiamos, bet dažniausiai tiesiog sutvarkomos atliekant remontą.

Kambario durys parenkamos atsižvelgiant į toliau išdėstytas sąlygas, kurios nėra privalomos ir gali skirtis, priklausomai nuo šeimininko norų:

  • Apšvietimas patalpoje, iš kurios išeinama, ir šviesos buvimas patalpoje, į kurią atsidaro durys.
  • Pasirinktos spalvos emocionalus turinys: pavyzdžiui, kaip šeimininkas ir jo šeimos nariai suvoks juodos ar ryškiai raudonos spalvos konstrukcijas kasdien naudodami butą.
  • Pasirinkto atspalvio funkcionalumas: ar racionalu įrengti baltas įėjimo į virtuvę arba vaikų kambarį duris.
  • Stilistinis atitikimas. Vargu ar kinietiško stiliaus arba paauksuotų užraitų turinčios konstrukcijos derės prie griežto klasikinio būsto apipavidalinimo arba tiesių industrinio stiliaus linijų, arba „high-tech“ stiliaus.
  • Spalvinis atitikimas. Ar tinka ryškių spalvų durys, jei bute dominuoja pasteliniai atspalviai? Ir jeigu parinktas ryškus atspalvis yra atsakingas sprendimas, kuo jis bus grindžiamas galutinai apipavidalinant interjerą ir ar nepjaus akių?
  • Ar gerai dera parinkta durų spalva prie likusios spalvų gamos ir ar nereikės dėl jos kažko keisti atliekant numatytą interjero apipavidalinimą?
  • Erdvės vieningumas. Visos durys, atsidarančios į vieną patalpą, turi būti vienos spalvos, nors tai ir nėra principinis klausimas ir galima pasinaudoti skirtingais tono atspalviais norint paryškinti kambarių funkcinį paskirtį.

Visų būtinų sąlygų renkantis durų slapvą vykdymas

 

Renkantis kambario durų spalvą reikia atsižvelgti į kelias sąlygas

Susiję srtaipsniai: