Saugaus darbo su putomis būdai

Geriausias būdas užtikrinti visų daiktų švarą – imtis tam tikrų atsargumo priemonių. Prieš pradedant darbą reikia paruošti darbinį paviršių ir dėl viso pikto turėti po ranka greito putų purslų šalinimo priemones ir kempinę, nes putos gana greitai ir labai stipriai prilimpa prie daiktų.

Montažinės putos pasižymi unikalia savybe prasiskverbti į paviršinius medžiagos sluoksnius ir stipriai surišti daleles. Reikia atsiminti, kad paspaudžiant balioną putos išeina didele apimtimi. Būtent šis faktas dažniausiai ir tampa paviršiaus užteršimo priežastimi, per didelės priemonės porcijos nespėja prasiskverbti, sukietėja ir sudaro didelius „gumbus“ ant apdorojamų siūlių.

Priklausomai nuo atliekamo darbo rūšies, reikia nustatyti, kaip pašalinti šiuos montažinės priemonės perteklius, bet tik ne vandeniu. Jeigu apdorojamos siūlės, kurias vėliau numatoma užtrinti ir padengti tinku arba kitomis statybinėmis medžiagomis, galima neskubėti ir leisti putoms sustingti. Putoms visiškai sustingus, jas galima atsargiai nuimti ašmenimis arba aštriu staliaus peiliu.

Saugaus darbo su putomis būdai

Prieš pradedant montuoti durų blokus patartina iš anksto apsaugoti visą darbinį plotą nuo tvirtinimo medžiagos lašų patekimo. Paviršiui apsaugoti puikiai tinka polietilenas. Juo galima uždengti grindis, sienas ir pačias duris, tai padės atsikratyti nemalonių pasekmių ir varginančių bandymų pašalinti montažines putas nuo paviršiaus. Polietileną pritvirtinti galima paprasta lipnia juosta, taip pat ji naudojama rakto skylutėms ir kitoms smulkioms durų dalims apsaugoti. Jeigu neturite didelio plėvelės kiekio, galima apsaugoti paviršių audeklu. Tačiau ir profesionalai kartais gali prašauti pro šikšnelę ir jiems tenka šalinti montažinės priemonės lašelius nuo durų bloko.

Saugaus darbo su putomis būdai

Jei buvo imtasi visų atsargumo priemonių, bet vis dėlto montažinės priemonės purslai pateko ant švarios medžiagos, reikia žinoti iš anksto, kokiais būdais ją galima pašalinti nuo vienos ar kitos dangos.

Montažinių putų šalinimo būdai ir priemonės

Jeigu taip atsitiko ir paviršius buvo užterštas, būtina nedelsiant pašalinti tvirtinimo medžiagos likučius. Daryti tai reikia greitai, kol medžiaga nesustingo. Valyti patartina minkšta šluoste arba silikoniniu grandikliu siekiant išvengti įbrėžimų ant durų. Nuimti likučius reikia taip, kad medžiaga nebūtų sutepliotas visas darbinis plotas – kuo mažesnė bus užteršta vieta, tuo lengviau bus atsikratyti jos.

Egzistuoja mažai medžiagų, kurios padės pašalinti montažines putas nuo medinių ir metalinių durų. Yra produkcija, kuri lengvai ir be žalos šalina tokius likučius nuo plastikinių, sintetinių paviršių.

 Tirpiklį galima naudoti geležinėms ir medinėms durims valyti. Tam reikia kempinę arba minkštą vilnonį audeklą suvilgyti tirpikliu ir atsargiai užtepti priemonės ant putų purslų. Po to reikia sausai nušluostyti apdorojamą vietą.

Kilus tokiai būtinybei, galima pakartoti apdorojimą. Tačiau reikia žinoti, kad prieš naudojant tokias priemones kaip tirpiklis ir acetonas, būtina atlikti bandymus ant paviršiaus, bet tik akims nepastebimoje vietoje. Egzistuoja įvairių klasių tirpikliai, todėl reikia rinktis tą, kuris tinka būtent jūsų paviršiui.

Montažinių putų šalinimo būdai ir priemonės

Pavyzdžiui, tirpiklio 647 sudėtyje nėra acetono, todėl gerokai sumažėja durų sugadinimo rizika, o tirpiklio, kurio numeris 646, sudėtyje yra agresyvesnių sudedamųjų dalių, todėl naudoti jį reikia labai atsargiai net ant geležinių durų.

Acetonas naudojamas tik šviežioms dėmėms šalinti, nes vargu ar jis susidoros su sustingusiais lašais. Todėl atliekant darbus būtina turėti šią priemonę po ranka. Verta atsiminti, kad acetonas – gana agresyvi medžiaga ir kai kurios medžiagos neigiamai į jį reaguoja. Lakuota danga gali būti nepataisomai sugadinta dėl ant jos patekusio acetono.

Putų likučius galima lengvai pašalinti praktiškai nuo bet kokio paviršiaus specialiomis priemonėmis, skirtomis valyti montažinius pistoletus.

Montažinių putų šalinimo būdai ir priemonės

Kosmofenas 5, 10 ir 20

Viena efektyviausių priemonių yra COSMOFEN 5, 10 ir 20. Kiekvienas skaitmuo reiškia valiklio lygį ir poveikio stiprumą. Šia priemone galima lengvai nuvalyti bet kokį plastikinį ir kitą paviršių iš PVC.

Montažinių putų šalinimo būdai ir priemonės

Kuo pašalinti putas nuo durų užteršimo atveju, kokius būdus reikia taikyti, žino toli gražu ne visi. Šiandien nė vienas remontas bute ar namuose neapsieina be montažinių putų.