Jeigu taip atsitiko ir paviršius buvo užterštas, būtina nedelsiant pašalinti tvirtinimo medžiagos likučius. Daryti tai reikia greitai, kol medžiaga nesustingo. Valyti patartina minkšta šluoste arba silikoniniu grandikliu siekiant išvengti įbrėžimų ant durų. Nuimti likučius reikia taip, kad medžiaga nebūtų sutepliotas visas darbinis plotas – kuo mažesnė bus užteršta vieta, tuo lengviau bus atsikratyti jos.

Egzistuoja mažai medžiagų, kurios padės pašalinti montažines putas nuo medinių ir metalinių durų. Yra produkcija, kuri lengvai ir be žalos šalina tokius likučius nuo plastikinių, sintetinių paviršių.

 Tirpiklį galima naudoti geležinėms ir medinėms durims valyti. Tam reikia kempinę arba minkštą vilnonį audeklą suvilgyti tirpikliu ir atsargiai užtepti priemonės ant putų purslų. Po to reikia sausai nušluostyti apdorojamą vietą.

Kilus tokiai būtinybei, galima pakartoti apdorojimą. Tačiau reikia žinoti, kad prieš naudojant tokias priemones kaip tirpiklis ir acetonas, būtina atlikti bandymus ant paviršiaus, bet tik akims nepastebimoje vietoje. Egzistuoja įvairių klasių tirpikliai, todėl reikia rinktis tą, kuris tinka būtent jūsų paviršiui.

Montažinių putų šalinimo būdai ir priemonės

Pavyzdžiui, tirpiklio 647 sudėtyje nėra acetono, todėl gerokai sumažėja durų sugadinimo rizika, o tirpiklio, kurio numeris 646, sudėtyje yra agresyvesnių sudedamųjų dalių, todėl naudoti jį reikia labai atsargiai net ant geležinių durų.

Acetonas naudojamas tik šviežioms dėmėms šalinti, nes vargu ar jis susidoros su sustingusiais lašais. Todėl atliekant darbus būtina turėti šią priemonę po ranka. Verta atsiminti, kad acetonas – gana agresyvi medžiaga ir kai kurios medžiagos neigiamai į jį reaguoja. Lakuota danga gali būti nepataisomai sugadinta dėl ant jos patekusio acetono.

Putų likučius galima lengvai pašalinti praktiškai nuo bet kokio paviršiaus specialiomis priemonėmis, skirtomis valyti montažinius pistoletus.

Montažinių putų šalinimo būdai ir priemonės

Kosmofenas 5, 10 ir 20

Viena efektyviausių priemonių yra COSMOFEN 5, 10 ir 20. Kiekvienas skaitmuo reiškia valiklio lygį ir poveikio stiprumą. Šia priemone galima lengvai nuvalyti bet kokį plastikinį ir kitą paviršių iš PVC.

Montažinių putų šalinimo būdai ir priemonės

Susiję srtaipsniai: