Geriausias būdas užtikrinti visų daiktų švarą – imtis tam tikrų atsargumo priemonių. Prieš pradedant darbą reikia paruošti darbinį paviršių ir dėl viso pikto turėti po ranka greito putų purslų šalinimo priemones ir kempinę, nes putos gana greitai ir labai stipriai prilimpa prie daiktų.

Montažinės putos pasižymi unikalia savybe prasiskverbti į paviršinius medžiagos sluoksnius ir stipriai surišti daleles. Reikia atsiminti, kad paspaudžiant balioną putos išeina didele apimtimi. Būtent šis faktas dažniausiai ir tampa paviršiaus užteršimo priežastimi, per didelės priemonės porcijos nespėja prasiskverbti, sukietėja ir sudaro didelius „gumbus“ ant apdorojamų siūlių.

Priklausomai nuo atliekamo darbo rūšies, reikia nustatyti, kaip pašalinti šiuos montažinės priemonės perteklius, bet tik ne vandeniu. Jeigu apdorojamos siūlės, kurias vėliau numatoma užtrinti ir padengti tinku arba kitomis statybinėmis medžiagomis, galima neskubėti ir leisti putoms sustingti. Putoms visiškai sustingus, jas galima atsargiai nuimti ašmenimis arba aštriu staliaus peiliu.

Saugaus darbo su putomis būdai

Prieš pradedant montuoti durų blokus patartina iš anksto apsaugoti visą darbinį plotą nuo tvirtinimo medžiagos lašų patekimo. Paviršiui apsaugoti puikiai tinka polietilenas. Juo galima uždengti grindis, sienas ir pačias duris, tai padės atsikratyti nemalonių pasekmių ir varginančių bandymų pašalinti montažines putas nuo paviršiaus. Polietileną pritvirtinti galima paprasta lipnia juosta, taip pat ji naudojama rakto skylutėms ir kitoms smulkioms durų dalims apsaugoti. Jeigu neturite didelio plėvelės kiekio, galima apsaugoti paviršių audeklu. Tačiau ir profesionalai kartais gali prašauti pro šikšnelę ir jiems tenka šalinti montažinės priemonės lašelius nuo durų bloko.

Saugaus darbo su putomis būdai

Jei buvo imtasi visų atsargumo priemonių, bet vis dėlto montažinės priemonės purslai pateko ant švarios medžiagos, reikia žinoti iš anksto, kokiais būdais ją galima pašalinti nuo vienos ar kitos dangos.

Susiję srtaipsniai: