Durų girgždėjimo atsiradimo priežastys

Ištisi ir neardomi drugelių vyriai girgžda dėl tokių priežasčių:

  • Tepalo trūkumo
  • Šiukšlių patekimo
  • Rūdžių
  • Mechaninio pažeidimo
  • Dalių susidėvėjimo
  • Durų grupės montavimo taisyklių pažeidimo
  • Netinkamo durų pritvirtinimo prie staktos

Visais atvejais reikia atsikratyti girgždėjimo. Paprasčiausias sprendimas yra trynimosi šalinimas. Taigi išnagrinėkime, kuo geriausia tepti vyrius.

Tepimo medžiagų asortimentas

Paprastai visuose namuose yra pakankamas kiekis medžiagų, kuriomis galima sutepti girgždančius vyrius. Geriausia naudoti tirštas medžiagas, nes jos geriau išsilaiko ant metalo, nenuvarva ir neišgaruoja. Galima naudoti tokias po ranka turimas medžiagas:

  • Augalinis aliejus. Pakanka kelių lašų, kad išnyktų nemalonūs garsai. Tačiau augalinį aliejų galima laikyti tik laikinąja priemone – jis greitai sutirštėja ir sukelia perteklinį slėgį angoje.
  • Paprastas didelio minkštumo pieštukas. Pakanka 1 сm grifelio. Grafitą reikia sutrinti į pudrą ir įpilti į vyrio angą.
  • Panaudota variklio alyva, nupilta iš automobilio. Jos galima rasti bet kokiame garaže.

Pasitaikius pirmai galimybei, tokiomis medžiagomis suteptus vyrius reikia visiškai nuvalyti ir apdoroti specialiai tam skirtomis priemonėmis.

Tam geriausia naudoti:

  • WD 40 – skystį, kuris šalina rūdis, gerai sutepa ir apsaugo metalą nuo korozijos;
  • litolą – tirštą automobilinį tepalą, skirtą apdoroti besitrinančias dalis eksploatuojant karščio ir ekstremalių šalčių sąlygomis;
  • ciatimą – tirštos konsistencijos alyvą su antikoroziniais priedais, kuri ilgą laiką saugo metalą nuo rūdžių;
  • variklio alyvą, kuri tiekiama kartu su siuvimo mašinomis ir šalina visus girgždėjimus kelioms dienoms.

Šiandien tepimo medžiagų gamintojai siūlo vartotojams tepalus silikono pagrindu. Ši medžiaga tvirtai laikosi ant metalo, nenuvarva ir neišgaruoja.

Svarbus pranašumas yra tas faktas, kad silikonas nepritraukia ir nekaupia dulkių, todėl visada lieka švarus.

Durų vyrių sutepimo technologija

Prieš pradedant vyrių apdorojimą, reikia apžiūrėti ir nustatyti, ar nėra pažeidimų, ar tinkamai atliktas tvirtinimas. Nustačius įtrūkimus ir deformacijas, tokias dalis patartina pakeisti.

Medsraigčius įsukti reikia iki galo. Jei prasisuka, reikia sustiprinti jiems skirtas angas. Tam atsukamas vyris, į angas dedami degtukai, įmirkyti PVA klijais. Po kelių valandų dalis galima grąžinti į vietą – jos laikysis patikimai ir tvirtai.

Sutepant durų mechanizmus reikia laikytis tokių taisyklių:

  • Į juos nereikia dėti ar pilti daug priemonės – jos perteklius liks išorėje. Nuvarvėjęs ar nukritęs tepalas gali sugadinti durų ir grindų dangą, suteplioti sienas.
  • Prieš tepant alyva, visas plienines dalis reikia kruopščiai nuvalyti pašalinant purvą ir seną alyvą. Tam galima naudoti kempinę arba marlę, angas patogu valyti ausų krapštukais. Kokybiškai atlikto darbo rodiklis yra balto audeklo, panaudoto paskutinio nušluostymo reikmėms, švara.
  • Skystą priemonę patogu lašinti naudojant specialią tepalinę arba medicininį injekcijų švirkštą. Dirbant su tokiais įtaisais rankos lieka švarios ir patogu kontroliuoti skysčio sąnaudas.
  • Naudojant tepalų balionėlius būtina užsidėti akinius ir marlės raištį, siekiant apsaugoti regos ir kvėpavimo organus. Po vyriais reikia pakišti fanerą arba kartoną tam, kad skysčio nepatektų ant grindų ar sienų. Alyvos perteklių reikia iš karto surinkti šluoste ir pašalinti riebalus nuo metalo paviršiaus.

Žmonėms dažnai tenka spręsti klausimą, kaip sutepti durų vyrius nenuimant durų. Tai padaryti labai paprasta – reikia pakelti duris vinių ištraukėju ir įkišti ramstį. Susidariusį tarpą tarp dalių reikia išvalyti pašalinant purvą bei alyvą ir sausai nušluostyti. Po to į tarpą dedamas tepalas.

Durų vyrių įvairovė

Kambario durims skirti vyriai klasifikuojami pagal tokius parametrus:

  • tvirtinimo prie durų staktos metodą;
  • medžiagą;
  • konstrukcijos tipą.

Paprastai furnitūra parenkama tik durims, pagamintoms iš medienos arba MDF. Jei konstrukcija pagaminta iš plieno, plastiko ar aliuminio, ji parduodama jau visiškai sukomplektuota.

Šiuolaikinėje rinkoje yra platus kambario durims skirtų vyrių asortimentas. Jie skiriasi montavimo būdais, konstrukciniais ypatumais, medžiagomis. Tai suteikia galimybę lengvai parinkti tinkamą variantą bet kokioms durims.

Durų vyrių klasifikavimas

Klasifikavimas pagal tvirtinimo būdą

Pagal minėtą požymį vyriai skirstomi į ardomus ir universalius. Pirmuoju atveju furnitūrą sudaro elementai, kuriuos galima atskirti. Dėl to varčią galima nuimti neatsukant furnitūros. Tokia gaminio rūšis dažnai vadinama pakabinama. Ardomą vyrį sudaro 4 elementai: durų sparnas, kumštis, sustiprintas plieninis pirštas ir rėmo sparnas. Liaudiškai furnitūros sparnai dažnai vadinami atitinkamai „mama“ ir „tėčiu“.

Universalių vyrių nepavyks išardyti į sudedamąsias dalis. Būtent todėl norint nuimti varčią teks atsukti furnitūrą. Tai ir yra pagrindinis šios rūšies produkcijos trūkumas. Tačiau tokie vyriai tinka bet kokioms durims, kurios atsidaro į bet kurią pusę.

Gaminį sudaro rėmo sparnas su trimis lankstais, įvorė, durų sparnas su dviems lankstais ir tvirtinimo savisriegiai.

Klasifikavimas pagal konstrukcijos tipą

Pagal konstrukcijos tipą gali būti tokios durų vyrių rūšys:

  • uždedamos;
  • kampinės;
  • įpjautinės;
  • įsukamos;
  • paslėptos;
  • dvipusės.

Vyrių klasifikavimas pagal medžiagą

Vyrių gamyboje naudojami metalai ir jų lydiniai. Dideliu populiarumu pasižymi plieniniai mechanizmai. Jie yra labai tvirti, patikimi, atsparūs susidėvėjimui. Furnitūra pasižymi dideliu atsparumu drėgmės poveikiui, sugeba atlaikyti besikartojančius durų atidarymo/uždarymo ciklus. Tačiau svarbu nepamiršti, kad tokias savybes turi nerūdijančio plieno vyriai. Pasirinkus gaminį iš paprasto plieno, reikia būti pasiruošusiems jo greitam susidėvėjimui.

Yra plačiai naudojami žalvario ir aliuminio vyriai. Pagrindinis žalvario ir aliuminio mechanizmų privalumas – tai atsparumas neigiamiems aplinkos poveikiams. Jie gerai veikia, bet susidėvi greičiau, palyginti su plieno gaminiais. Tačiau apskritai jų tarnavimo laikas gana ilgas. Danga išlieka nepakitusi ilgą laiką.

Taip pat vyriai gali turėti skirtingą dangą, kuri suteikia jiems tam tikrą dekoratyvinį efektą. Dažnai naudojamas emalis arba specialios sudėtys, suteikiančios paviršiui aukso ar žalvario efektą. Be to, tokios dangos užtikrina papildomą apsaugą nuo drėgmės ir kitų neigiamų reiškinių poveikio.

Renkantis gaminio medžiagą, reikia atsižvelgti į durų buvimo vietą. Jeigu konstrukcija įrengiama virtuvėje arba vonios kambaryje, reikia pasirinkti furnitūrą, kuri pasižymi padidintu atsparumu drėgmei ir temperatūrų svyravimams.

Vyrių pasirinkimo ypatumai

Renkantis ir perkant durų vyrius reikia atsižvelgti ne tik į jų tvirtinimo būdų ir tipų įvairovę. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į matmenis ir didžiausią apkrovą. Furnitūrą turi atlaikyti durų svorį. Priešingu atveju jos gali įlinkti ir durys neužsidarys.

Kitas svarbus parametras yra gamintojas. Įmonės produkcija, kuri jau užsirekomendavo rinkoje kaip patikima ir ilgaamžė, kainuoja brangiau, tačiau puikiai tarnauja ilgą laiką.

Patartina atkreipti dėmesį ir į dizainą. Kambario durims galima pasirinkti vyrius su dekoratyvine danga. Parduotuvių lentynose galima matyti išskirtinius furnitūros variantus, kurie pagaminti kaip sendinti gaminiai. Vis didesnį populiarumą įgyja kaltinė produkcija ir paslėpti vyriai.

Dar vienas niuansas – aprūpinimas papildomais elementais, kurie užtikrina patogesnį ir komfortiškesnį eksploatavimą. Pavyzdžiui, galima įsigyti durų vyrius su pritraukėju. Konstrukcijos su tokia furnitūra užsidaro pačios, tai labai patogu.

Taigi šiuolaikinė durų furnitūra pasižymi savo įvairove. Galima lengvai parinkti variantą bet kokiai konstrukcijai.

Durų vyriai visada pradeda girgždėti netikėtai. Kaip atsikratyti girgždesio? Ar turite kviesti meistrą dėl tokios smulkmenos?