Klasifikavimas pagal tvirtinimo būdą

Pagal minėtą požymį vyriai skirstomi į ardomus ir universalius. Pirmuoju atveju furnitūrą sudaro elementai, kuriuos galima atskirti. Dėl to varčią galima nuimti neatsukant furnitūros. Tokia gaminio rūšis dažnai vadinama pakabinama. Ardomą vyrį sudaro 4 elementai: durų sparnas, kumštis, sustiprintas plieninis pirštas ir rėmo sparnas. Liaudiškai furnitūros sparnai dažnai vadinami atitinkamai „mama“ ir „tėčiu“.

Universalių vyrių nepavyks išardyti į sudedamąsias dalis. Būtent todėl norint nuimti varčią teks atsukti furnitūrą. Tai ir yra pagrindinis šios rūšies produkcijos trūkumas. Tačiau tokie vyriai tinka bet kokioms durims, kurios atsidaro į bet kurią pusę.

Gaminį sudaro rėmo sparnas su trimis lankstais, įvorė, durų sparnas su dviems lankstais ir tvirtinimo savisriegiai.

Klasifikavimas pagal konstrukcijos tipą

Pagal konstrukcijos tipą gali būti tokios durų vyrių rūšys:

  • uždedamos;
  • kampinės;
  • įpjautinės;
  • įsukamos;
  • paslėptos;
  • dvipusės.

Vyrių klasifikavimas pagal medžiagą

Vyrių gamyboje naudojami metalai ir jų lydiniai. Dideliu populiarumu pasižymi plieniniai mechanizmai. Jie yra labai tvirti, patikimi, atsparūs susidėvėjimui. Furnitūra pasižymi dideliu atsparumu drėgmės poveikiui, sugeba atlaikyti besikartojančius durų atidarymo/uždarymo ciklus. Tačiau svarbu nepamiršti, kad tokias savybes turi nerūdijančio plieno vyriai. Pasirinkus gaminį iš paprasto plieno, reikia būti pasiruošusiems jo greitam susidėvėjimui.

Yra plačiai naudojami žalvario ir aliuminio vyriai. Pagrindinis žalvario ir aliuminio mechanizmų privalumas – tai atsparumas neigiamiems aplinkos poveikiams. Jie gerai veikia, bet susidėvi greičiau, palyginti su plieno gaminiais. Tačiau apskritai jų tarnavimo laikas gana ilgas. Danga išlieka nepakitusi ilgą laiką.

Taip pat vyriai gali turėti skirtingą dangą, kuri suteikia jiems tam tikrą dekoratyvinį efektą. Dažnai naudojamas emalis arba specialios sudėtys, suteikiančios paviršiui aukso ar žalvario efektą. Be to, tokios dangos užtikrina papildomą apsaugą nuo drėgmės ir kitų neigiamų reiškinių poveikio.

Renkantis gaminio medžiagą, reikia atsižvelgti į durų buvimo vietą. Jeigu konstrukcija įrengiama virtuvėje arba vonios kambaryje, reikia pasirinkti furnitūrą, kuri pasižymi padidintu atsparumu drėgmei ir temperatūrų svyravimams.

Susiję srtaipsniai: