Prieš pradedant vyrių apdorojimą, reikia apžiūrėti ir nustatyti, ar nėra pažeidimų, ar tinkamai atliktas tvirtinimas. Nustačius įtrūkimus ir deformacijas, tokias dalis patartina pakeisti.

Medsraigčius įsukti reikia iki galo. Jei prasisuka, reikia sustiprinti jiems skirtas angas. Tam atsukamas vyris, į angas dedami degtukai, įmirkyti PVA klijais. Po kelių valandų dalis galima grąžinti į vietą – jos laikysis patikimai ir tvirtai.

Sutepant durų mechanizmus reikia laikytis tokių taisyklių:

  • Į juos nereikia dėti ar pilti daug priemonės – jos perteklius liks išorėje. Nuvarvėjęs ar nukritęs tepalas gali sugadinti durų ir grindų dangą, suteplioti sienas.
  • Prieš tepant alyva, visas plienines dalis reikia kruopščiai nuvalyti pašalinant purvą ir seną alyvą. Tam galima naudoti kempinę arba marlę, angas patogu valyti ausų krapštukais. Kokybiškai atlikto darbo rodiklis yra balto audeklo, panaudoto paskutinio nušluostymo reikmėms, švara.
  • Skystą priemonę patogu lašinti naudojant specialią tepalinę arba medicininį injekcijų švirkštą. Dirbant su tokiais įtaisais rankos lieka švarios ir patogu kontroliuoti skysčio sąnaudas.
  • Naudojant tepalų balionėlius būtina užsidėti akinius ir marlės raištį, siekiant apsaugoti regos ir kvėpavimo organus. Po vyriais reikia pakišti fanerą arba kartoną tam, kad skysčio nepatektų ant grindų ar sienų. Alyvos perteklių reikia iš karto surinkti šluoste ir pašalinti riebalus nuo metalo paviršiaus.

Žmonėms dažnai tenka spręsti klausimą, kaip sutepti durų vyrius nenuimant durų. Tai padaryti labai paprasta – reikia pakelti duris vinių ištraukėju ir įkišti ramstį. Susidariusį tarpą tarp dalių reikia išvalyti pašalinant purvą bei alyvą ir sausai nušluostyti. Po to į tarpą dedamas tepalas.

Susiję srtaipsniai: