Kai plastikiniai langai eksploatuojami tvarkingai, jų varstymo ir laipsninio atvėrimo mechanizmas tarnauja ganėtinai ilgai nereikalaudamas remonto. Tačiau jeigu atvėrus langą rankena bus pasukta vertikaliai, tai tuomet sąvara pakibs ant vieno vyrio, dėl ko furnitūra gali sulūžti. Kai kurių modelių sąvaros sveria 80–100 kg ir pakibdamos jos gali nutrūkti, visiškai išgriūti ir traumuoti žmogų. Išsiaiškinkime, kodėl gali kilti tokia problema ir kaip jos išvengti.

Galimos gedimo priežastys

Pagrindinė gedimo priežastis – rankena būna neteisingai nusukta, į tarpinę padėtį tarp tokių pozicijų:

  • nusukta tiesiai aukštyn – vėdinimo režimas;
  • horizontaliai – atidarant ir uždarant;
  • žemyn – langas uždaromas.

Jeigu nesilaikoma šių režimų, dalis lango nusvirs. Kai kuriais atvejais langas užstringa dėl užsikimšusio blokatoriaus arba pažeidimo. Taip pat gali būti pažeistos žirklės – elementas, kuris užtikrina laipsninį lango atvėrimą ir užtvirtina varstomos dalies kampą.

Remontas etapais

Jeigu konstrukcijos dalis pakibo ir neužsitvirtino trijose pozicijose – viename apatiniame ir dviejuose viršutiniuose kampuose, ją galima pataisyti.

Remontas atliekamas tokia eiga:

Viršutinį vyrį, kuris iššoko, reikia prispausti prie rėmo. Todėl sąvara atsargiai prispaudžiama ir įtvirtinama į pradinę padėtį taip, jeigu ji būtų užfiksuota dviem vyriais; prispausdami blokatorių ranka, perkelkite jį į vertikalią padėtį. Tuomet viršutinis vyris turi būti prispaustas prie staktos; sąvara turi atsidurti ant dviejų vyrių posūkio pozicijoje. Po to ją galima prispausti ir uždaryti, pasukus rankeną vertikaliai žemyn.

Jeigu gedimas atsirado dėl blokatoriaus problemų, reikia jį nuvalyti nuo nešvarumų ir sutepti; sulūžusį blokatorių reikia pakeisti. Jeigu savarankiškai nepavyksta pašalinti problemos, geriausia išsikviesti kompanijos, kuris stiklino langus, meistrą.

Lango sąvara pakibo ant vieno vyrio – ką daryti?

Kaip ateityje išvengti panašių gedimų?

Kad nekiltų tokių nemalonumų, rankeną reikia laikyti griežtai tinkamoje padėtyje, įremtą, o paskui atidaryti konstrukciją. Taip pat visus konstrukcijos komponentus reikia periodiškai valyti nuo nešvarumų ir sutepti. Laikantis taisyklių furnitūra veiks nepriekaištingai ne tik nustatytą eksploatacijos laikotarpį, bet ir jam pasibaigus.