Pastatams stiklinti naudojami iš skirtingų medžiagų pagaminti langų rėmai. Tuomet namų arba buto savininkui būna sunku nuspręsti, kokie langai geresni – aliumininiai ar plastikiniai – ir koks jų esminis skirtumas.

Plastikiniai ir aliumininiai langai: kurie geresni?

Prieš užsakant konstrukciją, reikia tiksliai žinoti, kokią funkciją ji turi atlikti – labai gerai izoliuoti patalpą išsaugant šilumą ir nepraleidžiant garso arba minimaliai apsaugoti nuo šalčio ir dulkių. Tuomet reikia išsamiai išsiaiškinti, kokios metalinių ir polivinilchlorido (PVC) langų sistemų charakteristikos, jų montavimo ir priežiūros ypatumai.

Pagrindiniai plastikinių ir aliumininių langų skirtumai

Iš skirtingų medžiagų pagamintos langų sistemos pasižymi skirtingomis charakteristikomis.

Išsamiau aptarkime kiekvienos iš jų parametrus:

Aliumininės

Lengvos ir labai tvirtos konstrukcijos. Jos yra stabilios geometrinės formos ir pasižymi padidintu atsparumu vėjui. Todėl aliumininės konstrukcijos nepakeičiamos stiklinant lodžijas, balkonus, gyvenamuosius ir biurų daugiaaukščius namus.

Dažniausiai yra keturkampės konfigūracijos, gali turėti varstomąjį mechanizmą arba būti stumdomosios, kas patogu kompaktiškose patalpose. Gali būti vienos ir kelių kamerų.

„Šiltuose“ languose montuojamos poliamidinės sandarinimo juostos, todėl tokių langų šilumos izoliacijos lygis niekuo nenusileidžia PVC konstrukcijoms. Tarnavimo laikas yra daugiau nei 40 metų. Kadangi aliuminis – metalas, patalpose su tokiais langais be gero šildymo bus šalta, prie trūkumų galima priskirti ir kainą bei sudėtingą reguliavimą.

PVC

Universalios sistemos, kurios naudojamos gyvenamiesiems namams, komerciniams, visuomeniniams ir gamybiniams pastatams stiklinti. Gerai apsaugo nuo šalčio, dulkių ir drėgmės. Gaminamos įvairios serijos, gali būti standartinės, apvalios, trikampio ir ovalios formos. Profilis gali būti nudažytas specialia mase arba dekoruotas įvairių atspalvių – metalo, medžio ir t. t. – plėvele. Eksploatavimo terminas – nuo 30 metų ir ilgiau. Prie trūkumų priskiriamas didelis hermetiškumas, todėl reikia reguliariai vėdinti patalpas, o taip pat tikimybė pakeisti spalvą. 

Aliumininiai ar plastikiniai langai: kuriuos pasirinkti?

Langų konstrukcijas reikia rinktis atsižvelgiant į šilumos, triukšmo izoliaciją ir higieną, o taip pat į pastato architektūrą ir eksploatavimo sąlygas.

  • Stiklinant lodžiją, kurioje neplanuojama įrengti gyvenamojo kambario arba poilsio zonos, tiks nebrangus aliuminio profilis.
  • Esant vienodiems šilumos izoliacijos parametrams plastikiniai gaminiai bus pigesni nei metaliniai.
  • Montuojant konstrukcijas senuose pastatuose, kurių elementų laikančioji galia yra maža, geriausiai naudoti šaltas metalines sistemas be terminio intarpo.
  • Tarp aliumininių langų beveik nepasitaiko ekologiškų produktų.
  • Stiklinant butą arba esant kitoms vienodoms sąlygoms, geriau naudoti PVC langus. Jie pateikti skirtingomis serijomis ir turi daug pliusų. Aliuminis ganėtinai kietas metalas, todėl tinka didelių matmenų konstrukcijoms.