Kaip išsirinkti tinkamą frezerį

Pradėkime nuo tinkamo frezerio parinkimo.

Šiandien yra gaminami modeliai, turintys skirtingą paskirtį ir atitinkamai skirtingus pavadinimus:

  • Panardinamasis – naudojamas lengvai reguliuojamo ilgio išdrožoms ir grioveliams formuoti.
  • Apvedžiojimo – naudojamas apdorojant įvairius medinius gaminius, norint užtikrinti maksimaliai estetišką išvaizdą.
  • Kombinuotasis – apjungia abiejų pirmiau minėtų rūšių funkcijas.
  • Specialusis – skirtas dirbti su kaiščiais ir grotelėmis.

Apskritai, jei jums reikalingas vyrių įpjovimo frezeris, tiks tiek pirmasis, tiek trečiasis modelis. Tačiau atsižvelkite į tai, kad panardinamieji modeliai yra siauros specializacijos. Kombinuotieji laikomi profesionaliais. Dėl didesnio svorio jie pasižymi sudėtingesniu derinimu.

Jeigu jūs neturite darbo su frezeriais patirties, patartina naudoti paprastą panardinamąjį frezerį.

Frezerio derinimas

Didžiąja dalimi darbo paprastumas ir kokybė priklauso nuo to, ar tinkamai suderintas frezeris durų vyriams. Taigi prieš darant durų vyriams skirtas išdrožas reikia atlikti tam tikrus veiksmus. Čia pats svarbiausias dalykas yra gylis, kuriuo freza įsipjaus į apdorojamą paviršių. Tai priklauso nuo numatomų įrengti durų vyrių storio. Todėl patartina jau turėti juos po ranka, kad būtų užtikrinta galimybė tinkamai suderinti frezerį.

Visą darbą galima atlikti keliais etapais:

  • Padėkite frezerį ant tvirto ir lygaus paviršiaus.
  • Atlaisvinkite srieginį elementą, kuris fiksuoja tiekimo kaištį – daugelyje frezerių šią funkciją atlieka nedidelė svirtelė.
  • Nuleiskite frezą, kuri įsipjaus į duris, iki pat atraminio paviršiaus. Po to nustatykite skaitmenį „nulis“ skalėje, kuri rodo apdorojimo gylį.
  • Pamatuokite vyrių, kuriems jūs pageidaujate padaryti išdrožas, storį.
  • Nustatykite gautą vertę skalėje, kuri tiekia frezerio kaištį.

Kaip matote, nieko sudėtingo čia nėra – susidoroti su šiuo darbu sugebės kiekvienas naujokas.

Kai kuriais atvejais tenka dirbti su ypač dideliu gyliu – didesniu nei 5 milimetrai. Standartiniai vyriai neturi tokio storio, tačiau vis dėlto reikėtų žinoti, kaip elgtis tokioje situacijoje.

Dirbti reikės keliais etapais, reikiamą gylį padalijus į kelias vertes ir prieš kiekvieną apdorojimą nustatant atitinkamą vertę skalėje.

Vyrių įrengimas naudojant frezerį

Darbų atlikimo reikmėms namų meistrui prireiks ne tik paties vyrių įrengimo frezerio, bet ir pieštuko, flomasterio arba kanceliarinio peiliuko – tiks bet koks įrankis, suteikiantis galimybę žymėti medinį paviršių. Bet jeigu jūs nepasižymite juvelyriniu tikslumu, būtų tikslinga paruošti ir gerai išgaląstą kaltą bei nedidelį plaktuką.

Prieš pradėdami, būtinai pažymėkite vyrių vietas pieštuku arba flomasteriu.

Visas išdrožų gaminimo frezeriu procesas vyksta taip:

  • Atitinkamai sureguliuokite frezerį – visas procesas yra aprašytas anksčiau.
  • Pridėkite norimą įrengti vyrį prie durų, įrengimo vietoje ir pažymėkite iš trijų pusių pieštuku arba peiliuku.
  • Pašalinę vyrį, įjunkite frezerį. Atsargiai perbraukite per pažymėtą kontūrą, šalindami medieną. Jeigu nesate tikri, kad viską iš karto padarysite nepriekaištingai, geriau nesiartinti prie šių ribų arčiau kaip 1-2 milimetrais – palikite nedidelį tarpą.
  • Pažymėjus išdrožos ribas, galima truputį atsipalaiduoti ir jau greičiau pašalinti medieną likusiame ruože – jūs jau nerizikuojate išeiti už jo ribų.
  • Naudodami plaktuką ir kaltą, atsargiai apstuksenkite kraštus. Iš pradžių įkirskite ribas į reikiamą gylį ir tik po to dirbkite iš šonų, iškirsdami perteklių ir formuodami išdrožą, į kurią puikiai įeis vyriai.
  • Net jeigu jūs nusprendėte naudoti tik elektrinį įrankį, apdorodami tiesiai pažymėtas ribas, vis dėlto teks padirbėti kaltu. Juk frezeris gražiai suapvalina kampus. O vyrių kampai yra 90 laipsnių. Todėl juos teks atitinkamai išlyginti.
  • Pakartokite visą procedūrą durų staktojе, norėdami įrengti kitą vyrių dalį.

Dabar darbą galima laikyti užbaigtu – lieka tik įstatyti vyrius į paruoštas išdrožas ir tvirtai užfiksuoti juos savisriegiais.

Šiandien gana populiarus įrankis yra vyrių įpjovimo frezeris. Juk durų įrengimas tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti paprastu darbu, su kuriuo gali susidoroti net žmogus, neturintis patirties remonto ir statybos srityje.