Darbų atlikimo reikmėms namų meistrui prireiks ne tik paties vyrių įrengimo frezerio, bet ir pieštuko, flomasterio arba kanceliarinio peiliuko – tiks bet koks įrankis, suteikiantis galimybę žymėti medinį paviršių. Bet jeigu jūs nepasižymite juvelyriniu tikslumu, būtų tikslinga paruošti ir gerai išgaląstą kaltą bei nedidelį plaktuką.
Prieš pradėdami, būtinai pažymėkite vyrių vietas pieštuku arba flomasteriu.
Visas išdrožų gaminimo frezeriu procesas vyksta taip:
- Atitinkamai sureguliuokite frezerį – visas procesas yra aprašytas anksčiau.
- Pridėkite norimą įrengti vyrį prie durų, įrengimo vietoje ir pažymėkite iš trijų pusių pieštuku arba peiliuku.
- Pašalinę vyrį, įjunkite frezerį. Atsargiai perbraukite per pažymėtą kontūrą, šalindami medieną. Jeigu nesate tikri, kad viską iš karto padarysite nepriekaištingai, geriau nesiartinti prie šių ribų arčiau kaip 1-2 milimetrais – palikite nedidelį tarpą.
- Pažymėjus išdrožos ribas, galima truputį atsipalaiduoti ir jau greičiau pašalinti medieną likusiame ruože – jūs jau nerizikuojate išeiti už jo ribų.
- Naudodami plaktuką ir kaltą, atsargiai apstuksenkite kraštus. Iš pradžių įkirskite ribas į reikiamą gylį ir tik po to dirbkite iš šonų, iškirsdami perteklių ir formuodami išdrožą, į kurią puikiai įeis vyriai.
- Net jeigu jūs nusprendėte naudoti tik elektrinį įrankį, apdorodami tiesiai pažymėtas ribas, vis dėlto teks padirbėti kaltu. Juk frezeris gražiai suapvalina kampus. O vyrių kampai yra 90 laipsnių. Todėl juos teks atitinkamai išlyginti.
- Pakartokite visą procedūrą durų staktojе, norėdami įrengti kitą vyrių dalį.
Dabar darbą galima laikyti užbaigtu – lieka tik įstatyti vyrius į paruoštas išdrožas ir tvirtai užfiksuoti juos savisriegiais.